Mój stary PC - czy jest sens sprzedawać?

Hej,

Mam swój stary komputer, który mi służy za odtwarzacz multimediów i jest na stałe spięty z telewizorem. Myślę o wymianie go na jakiś stary laptop, który spełni tą samą rolę a nie będzie zajmował tyle miejsca. Pytanie, ile ten zestaw warty?

C2D E7400 + 4GB DDR2 (?) + dysk 320GB + dość dobra swego czasu grafika Radeon HD5800 + praktycznie nowe: obudowa Cooler Master + zasilacz Chieftec (chyba 750W) + nagrywarka Bluray. 

Untitled.png image.jpg image.jpg

image.jpg image.jpg 

Na twoim miejscu kupiłbym dopasowaną małą obudowę do płyty microATX, bo taką zdaje się posiadasz, zredukował urządzenia do minimum i używał dalej w tej konfiguracji.

Jest to jakieś wyjście, ostatecznie tak zrobię, bo wyrzucać szkoda, tylko wolałbym jednak coś pokroju starego thinkpada, stąd myśl o wymianie. Takie T400 można w sumie za grosze kupić, karta graficzna i bluray są mi totalnie zbędne.

Mniejsza obudowa to dobry pomysł.

Mógłbyś też sprzedać tego HD 5800 (5850 ?) i zastąpić powiedzmy GF 210, ponieważ do takich zastosowań szkoda marnować energię elektryczną, której zużywa dużo. Poza tym w mniejszej obudowie może się nie zmieścić.

 

Z małych obudów to chyba Brutus Q30.

W porównaniu do laptopa, to nadal spory klocek.

Decyzja zapadła, komputer “sprzedałem” koledze za butelkę czegoś szkockiego, posłuży do monitoringu. Ja natomiast kupiłem stację dokującą do della, do której wszystkie kabelki są wpięte a jak trzeba to w sekundę mam laptopa. Muszę tylko poszukać jakiejś dobrej karty dźwiękowej na USB, bo porty jack w E-porcie to tyko stereo.

–edit

Hehe, wygrałem złotą łopatę :wink: nie ten wątek, miałem odpisać w drugim odnośnie modernizacji tego zabytku.