Mój stary PC - czy jest sens sprzedawać?


(klisza) #1

Hej,

Mam swój stary komputer, który mi służy za odtwarzacz multimediów i jest na stałe spięty z telewizorem. Myślę o wymianie go na jakiś stary laptop, który spełni tą samą rolę a nie będzie zajmował tyle miejsca. Pytanie, ile ten zestaw warty?

C2D E7400 + 4GB DDR2 (?) + dysk 320GB + dość dobra swego czasu grafika Radeon HD5800 + praktycznie nowe: obudowa Cooler Master + zasilacz Chieftec (chyba 750W) + nagrywarka Bluray. 

Untitled.pngimage.jpgimage.jpg

image.jpg[image.jpg


(dark__jedi) #2

Na twoim miejscu kupiłbym dopasowaną małą obudowę do płyty microATX, bo taką zdaje się posiadasz, zredukował urządzenia do minimum i używał dalej w tej konfiguracji.


(klisza) #3

Jest to jakieś wyjście, ostatecznie tak zrobię, bo wyrzucać szkoda, tylko wolałbym jednak coś pokroju starego thinkpada, stąd myśl o wymianie. Takie T400 można w sumie za grosze kupić, karta graficzna i bluray są mi totalnie zbędne.


(Odyniec_Stary) #4

Mniejsza obudowa to dobry pomysł.

Mógłbyś też sprzedać tego HD 5800 (5850 ?) i zastąpić powiedzmy GF 210, ponieważ do takich zastosowań szkoda marnować energię elektryczną, której zużywa dużo. Poza tym w mniejszej obudowie może się nie zmieścić.

 


(maker3) #5

Z małych obudów to chyba Brutus Q30.

W porównaniu do laptopa, to nadal spory klocek.


(klisza) #6

Decyzja zapadła, komputer “sprzedałem” koledze za butelkę czegoś szkockiego, posłuży do monitoringu. Ja natomiast kupiłem stację dokującą do della, do której wszystkie kabelki są wpięte a jak trzeba to w sekundę mam laptopa. Muszę tylko poszukać jakiejś dobrej karty dźwiękowej na USB, bo porty jack w E-porcie to tyko stereo.

–edit

Hehe, wygrałem złotą łopatę :wink: nie ten wątek, miałem odpisać w drugim odnośnie modernizacji tego zabytku.