Mój system nie pracuje prawidłowo

witam mam taki problem ze gdy chce włączyć swojego Windowsa na laptopie to normalnie się włącza pulpit i nagle po 5 sekundach czy 10 znika pulpit zostaje tylko tapeta niemoge tez ostatnio włączyć menadżera zadań na pasku jest szary i nieaktywny tak samo jak robię alt-ctrl-delete jak chce zainstalować od początku Windowsa tak z pulpitu to gdy włączę mój komputer zacina się i się nic nieda zrobić jak robię format to moim komputerem się nieda więc robię tak rozruchowo to wyskakuje błąd podczas ładowania danych a mianowicie:

pojawił się problem i system Windows zostanie zamknięty, aby zapobiec uszkodzeniu komputera.

jeżeli po raz pierwszy widzisz ekran błędu stop,

ponownie uruchom komputer. jeżeli ten ekran pojawi się ponownie, wykonaj następujące kroki:

sprawdź, czy na komputerze nie ma wirusów. usuń wszelkie nowo zainstalowane dyski twarde i kontrolery dysków twardych. sprawdź dysk twardy,

aby upewnić się że jest on poprawnie zainstalowany i skonfigurowany

uruchom program CHKDSK /F, aby sprawdzić, czy dysk twardy nie jest uszkodzony, a

następnie

ponownie uruchom komputer.

informacje techniczne

*** STOP:0X0000007B (0XF7A22524,0XC0000034,0X00000000,0X00000000)

jak normalnie jeszcze włanczam to mam 2 takie opcje nawet jak niema płyty

PISZE TAK:

Wybierz system operacyjny do uruchomienia:

Microsoft Windows XP Professional

Instalator systemu Microsoft Windows XP Professional

Użyj klawiszy strzałek w górę i w dół, aby zaznaczyć wybrany system.

Naciśnij klawisz Enter aby go uruchomić.

Rozwiązywanie problemów i zaawansowane opcje uruchamiania systemu - klawisz F8.

proszę o szybką odpowiedz

PS.pisze ten wątek na komputerze

Spróbuj przywrócić BIOS do ustawień fabrycznych. Sformatuj dysk innym narzędziem niż te Windowsowe. Na przykład GPARTED. Instaluj system na pustym dysku uruchamiając go z płytki lub z recovery partition nie z pulpitu.

a skąd mam zabrać ten program gparted jak nawet na internet na laptopie nie wejde

mateusz_beta

Zgodnie z regulaminem, który zaakceptowałeś podczas rejestracji, proszę dokonać zmiany tytułu na taki, który wstępnie opisze problem. Ponadto na forum piszemy w języku polskim, w związku z tym należy korzystać z polskich znaków diakrytrycznych (ą,ę,ć,ł,ń,ó,ś,ź,ż), proszę poprawić swój post, w przeciwnym razie temat wyląduje w koszu.

Nowy tytuł nadal nie opisuje konkretnie problemu. Proszę jeszcze raz go poprawić.