Mój system Win 7 x64 już dłużej nie jest oryginalny - podejrzenia

Witam to mój pierwszy ale ważny temat. Kupiłem laptopa poleasingowego Lenowo thinpad z win 7 x64 w grudniu 2015, tak 2015 i do tej pory system był oryginalny. Mam naklejkę pod akumulatorem, ja robiłem aktywację ale pamiętam że za pierwszym razem miałem błąd podczas weryfikacji klucza. Dodam jeszcze że wymieniłem w nim kilka podzespołów tzn RAM, i dysk na SSD i w miejsce na DVD włożyłem drugi dysk.
Wszystko było aktualizowane przez ten czas no może ostatnio nie wgrałem kilku aktualizacji w tym jedna bezpośrednio od Lenovo i jedna od Intela i dziś nagle dostaję komunikat że mój system jest nieoryginalny i mam przycisk w okienku do strony:
https://www.microsoft.com/genuine/validate/DownloadValidationSupport.aspx?displaylang=pl&sGuid=280ae258-d77a-4ed8-8f2e-90571ac080b0&OSV=6.1.7601.2.00010100.1.0.048.09.1045&LS=3&LegitCheckError=C004C4A2&GenuineInfo=C004F200&Channel=1&ErrCode=C004F200

mam kilka pytań:
wydaje mi się że ten link jest fałszywy chociaż domena się zgadza ale nie ma kłódki bezpieczeństwa w Firefoxie, na tej stronie jest dużo linków do jednej i tej samej strony Microsoftu a nazwy na tych linka sugerują coś innego.
Po trzecie musiałbym opuścić gardę bezpieczeństwa (pobrać i wykonać skrypt). Może się mylę ale MS powinien wiedzieć jak sprawdzać aktualizacje bez takich zabiegów

Czyli czy mój system jest zainfekowany czy w/w link jest prawdziwy?

logi:
FRST.txt (108,3 KB)
Addition.txt (41,7 KB)

proszę pilnie bo mam informację z systemu że dziś muszę dokonać weryfikacji

Skąd masz klucz ? Jeżeli ​miałeś już wpisany klucz wcześniej, to spróbuj teraz wpisać jeszcze w cmd jako administrator slmgr.vbs -ato. Zaczekaj aż ci da komunikat aktywowanie syatem trwale aktywowany. Ta strona, to pobierasz narzędzia do sprawdzenia oryginalności systemu i przez IE sprawdzasz. Ale to po aktywacji.

Zrób tak jak napisał Seba228215
Ja kiedyś na swoim kompie miałem komunikat - kilka miesięcy po instalacji, że Windows 7 to nielicencjonowana kopia (Windows 7 OEM zakupiony w Vobis). Takie coś zdarzyło się raz, bo akurat coś M$ w tym czasie grzebał u siebie w serwerze aktywacji. ■■■■ happens niestety.

@anon25492837
klucz wprowadzałem ja, mam naklejkę od MS pod akumulatorem. System był reinstalowany przeze mnie bo zmieniałem dysk na SSD ale przed zmianą nie aktywowałem systemu. Trochę ochłonąłem bo pozbyłem się komunikatu i mam 30dni na aktywację (w konsoli REARM czy jakoś tak) także na spokojnie mogę się tym zająć. Zrobiłem to rano.
Teraz nie mam klucza w systemie bo zrobiłem REARM

Zrobiłem to co kazałeś, System został aktywowany, jest prawidłowy… coś takiego dostałem. Dzięki Stawiam piwo w trójmieście:)
@anon25492837 zrobiłem

1 polubienie