Mój telefon rozładowuje się bardzo szybko

witam, od niedawna mam problem z moim telefonem firmy archos (android 7.0.0 archos 50 3G) bo się rozładowuje podczas używania, także rozładowuje sie bardzo szybko (np. miałam 15 proc po paru sekundach jest 2) martwi mnie to. za pomoc z góry dziekuje

Ten telefon ma słabiutką baterię fabrycznie. Jak długo go już używasz? Może już nie trzyma parametrów ze starości i trzeba wymienić? Odinstaluj wszystkie zbędne aplikacje, które uruchamiają się z systemem i działają w tle (antywirusy, facebooki, “optymalizatory” pamięci itp), ewentualnie wyłącz ich auto uruchamianie, jeśli jest taka możliwość. Wyłącz wibrację i obniż podświetlenie ekranu. Wybierz jakiś ciemny motyw interfejsu, jak masz taką opcję.

moj telefon jest na minimalnej jasnoscii, i jest dosc nowy (ma pare miesiecy) oraz nie mam takich aplikacji, jeszcze kiedy był nowy mogłam go uzywac pare godzin

Próbowałaś hard reseta?
Miałem kiedyś podobnie i się męczyłem ale pożyczyłem telefon kumplowi, wcześniej go resetując a u niego trzymał normalnie i tak zostało :stuck_out_tongue:

tylko wtedy strace dane aplikacji, w sumie mam tylko jedną gre, ale nie ma w niej opcji przywracania danych

Sprawdź w ustawieniach czy nie masz progu baterii, przy którym włącza się tryb oszczędzania. Jeśli jesteś w zasięgu WiFi, to z niego korzystaj zamiast transmisji LTE, wyłączaj transmisje danych, jeśli nie potrzebujesz… Nie wiem co ci jeszcze doradzić. Ciężko wymagać zbyt wiele od telefonu za kilkaset złotych, ale jeśli pogorszenie jest naprawdę skokowe, to możesz przywrócić telefon do ustawień fabrycznych, bo być może zainstalowałaś (nawet nieświadomie) jakąś aplikację, która mieli procesorem (kopie bitcoina? :smiley: ) Może to jakaś infekcja…
Ostatecznie wizyta w serwisie, ale wcześniej proponuję zrobić kopie danych i przywrócić tel. do ustawień fabrycznych.

edit.
Nie doczytałem, że telefon ma kilka miesięcy, w takim razie wizytę w serwisie zamień na proces reklamacyjny :wink:

po co ciemny motyw ? przeciez tam nie ma oled

Raczej masz rację :wink: