Mój zestaw do gier, co o nim sądzicie?

(Macjabko) #1

Witam.

Chciałbym przedstawić Wam mój zestaw, który zamieram sobie niedługo złożyć, proszę o sugestie, zestawik głównie ma być do gier :slight_smile:

CPU: Intel Core i5 750 2,66GHz

MOBO: AsRock P55M PRO

RAM: 2x GoodRam 2GB 1333MHz CL9

GPU: Ati Radeon 5770 HIS lub Sapphire 1GB gddr5 (jeszcze się zastanawiam xD)

HDD: Samsung 500GB 7200rpm 16MB cache SATA-II F3 [HD502HJ]

Nagrywarka: Została mi jakaś ze starego kompa, narazie mi wystarczy :wink:

Obudowa: Apertech Venator

Zasilacz: Tu jeszcze nie wiem ale coś 500w + :wink:

Chłodzenie:

• CPU: Zalman CNPS9500A LED

• Obudowy: 1x 140mm i 4x 120mm wentylatory z SilentumPC

:arrow: Co o tym sądzicie? Jakieś sugestie? :]

(Mrylec) #2

Całkiem niezły :wink: Grafika będzie lepsza od HIS'a - dobre chłodzenie robi, a ta grafika do najchłodniejszych nie należy :wink: Pamięci mogły by być nieco lepsze :? No i zasilacz dobierz jakiś firmowy - CHIEFTEC/OCZ/BE QUIET itp. :wink:

(Filipmoto2010) #3

No ci powiem,że pasjans to powienien chodzić, a tak naprawde to dobry zestawik

(Liberator) #4

chłopie, ale wyrzuć z listy tego asrocka! Proponuję Asusa bądź MSI, ale nie ten syf...

(Wojtek840) #5

Zgadzam się jeżeli chcesz montować więcej niż 2 wiatraki na obudowie to zapomnij o Asrocku (Ma tylko 2 gniazda)

Osobiście polecam płytkę (z tych mniejszych) MSI P55M-GD45 a jak chcesz większą to starszą siostrę GD55 lub GD65.

Zestaw bardzo dobry, poza grafiką mam bardzo podobny i Windows 7 działa bardzo dobrze.

(bboroski) #6

Płyta Gigabyte GA-P55-UD3 / UD4 lub coś z MSI, pamięci weź 1600 tej samej, polskiej firmy. Niewielka różnica w cenie. Zasilacz OCZ Fatal1ty 550W jak lubisz czerwony kolor, lub BeQuiet 520W.

(Mrylec) #7

Asrock robi jedne z najlepszych płyt głównych, a to dlatego że każda jest wyjątkowa pod względem jakiejś funkcji. Ja bym nie zmieniał, nie ma sensu.

(Gural7) #8

Dokładnie,zgadzam się ,As Rock to przecież filia Asusa,a MSI nie robi jakiś super płyt(kwestia ceny,robi świetne płyty ale za dużą kase np: MSI bing bang),a z tych tanich płyt od As Rock są eleganckie, podana przez ciebie płyta jest bardzo dobra ,tylko weź pamięci z zegarem 1600 są tylko 10 zł droższe od podanych przez ciebie.

(Macjabko) #9

Asrock robi jedne z najlepszych płyt głównych, a to dlatego że każda jest wyjątkowa pod względem jakiejś funkcji. Ja bym nie zmieniał, nie ma sensu.

(Mrylec) #10

masz 2 gniazda w płycie głównej. Ale nic nie stoi na przeszkodzie żeby zamontować wiatrak pod molexa. Ew. można dokupić za grosze regulator obrotów. :slight_smile:

(Attack89) #11

Owszem Asrock to odłam Asusa, ale nie piszcie, że produkuje jedne z lepszych płyt. To, co nie trafi z jakichś tam powodów na płyty Asusa to trafi na Asrocka. Budżetówka i tyle. Płyty dla niższego sektora. Wyjątkowe może i są gdyż niektóre mają inne wady, ale zaznaczam ze coś się ruszyło gdyż coraz mniej ludzi to reklamuje.