Moja 1 sieć domowa

Debiutuje w tym dziale więc cześć wszystkim stałym bywalcą :slight_smile:

A już opisuje problem otóż mam teraz w domu 2 komputery klasy PC jeden stary drugi Taki jak w podpisie do tego z podpisu mam podłączony internet a do tego starego chciałbym internet podłączyć i czy da radę jak ten nowy ma tylko 1 sieciówkę System XP profesional z sp3 na starym dane nowego w podpisie na nowym 7 stary ma również sieciówkę

Poczytaj sobie: http://www.bez-kabli.pl/viewtopic.php?t=7194

No nic z tego nie będzię brak 2 sieciówki

A router?

Czy to działa tylko na lini PC laptop

A switch nie moze byc ?

Może to głupię ale co ten switch

Napisz jaki masz rodzaj internetu : kablówka, Neostrada, telefonia komórkowa, radiowy. Później można się dopiero zastanowić nad podziałem, tak aby nie trzeba było mieć włączonego cały czas komputera, do którego w tej chwili podłączony masz internet.

Radiówka jeden mega dostawca vectra która przejeła sieć internetową firmy marton. Płace vektrze ale idefikuje sieć martona

Możesz wykorzystać bez problemu ruter, łącząc komputery z ruterem za pomocą kabla lub za pomocą wi-fi.

A switch ogólnie mówiąc to to samo co ruter tylko bez wi-fi, również możesz go użyć.

A mogę prosić O takie łopatologiczne wyłożenie co kupić jak po podłączać tak jakbyście to przedszkolakowi tłumaczyli

Pi pierwsze to napisz czy masz sieciówki bezprzewodowe czy zwykłe.

Po drugie czy chcesz mieć internet bezprzewodowo czy kablowo na nich.

Obie karty są wewnętrzne jedna zintegrowana w płycie głównej a w tym starym montowana dodatkowo

Nadal nie odpowiedziałeś na pytania :wink:

Zwykłe co do sposobu to nie wiem jak bo kompy będą w 2 różnych pomieszczeniach

Najtańszym rozwiązaniem byłoby nabycie3 TP-Linka 543 i podłączenie kompów lanem.

Masz dwa wyjścia, albo robisz sieć kablową albo bezprzewodową. Napisałeś, że oba komputery posiadają karty sieciowe. Ale to są karty sieciowe do sieci przewodowej. Możesz oczywiście skorzystać z rady bogna2009 i kupić tego TP-Linka, pociągnąć przewód do drugiego pokoju i podłączyć komputer w ten sposób. Czeka cię jednak skonfigurowanie zakupionego routera i zaciśnięcie 2 wtyczek RJ45 na kablu sieciowym, który też będzie trzeba dokupić bo w zestawie z routerem TP-Link będzie tylko jeden i to krótki kabelek, którym możesz podłączyć ten pierwszy komputer.