Moja domena nie działa... w mojej sieci

Witam,

Problem abstrakcyjny, po prostu witki mi już opadły i zabrakło rozwiązań… otóż:

Zarejestrowałem domenę w Aftermarket, serwer mam w webd. Wszystko podpięte, strona jest dostępna i działa u wszystkich z wyjątkiem… mnie samego.

Będąc w mojej sieci domowej dostaję komunikat z Aftermarket:

Restart routera, czyszczenie cache, historii etc., nie pomaga. Podpięcie zupełnie obcego urządzenia do mojej sieci przynosi ten sam rezultat, nie mogę dostać się na stronę (moją domenę). Proszę o wskazówki, może ktoś spotkał się już z taką historią… ?

Kiedy wykupiłeś domenę? Bo maksymalnie od czasu jej aktywacji może się rozchodzić przez 48h. Osobiście miałem kiedyś podobny problem, tymczasowo pomogła zmiana ustawień DNS’ów z tych przydzielanych przez ISP na te googlowe (8.8.8.8 i 8.8.4.4)

Domena wykupiona z pół roku temu, natomiast wczoraj zmieniałem jej DNS, bo wcześniej było przekierowanie na fanpage facebooka. Aftermarket podaje czas propagacji do 24h, jednak skoro wszystkim działa, w tym sąsiadom z tej samej sieci osiedlowej, zza ściany, to nie mam pojęcia dlaczego ja nie mogę wejść na stronę #-o

Ja kiedyś po zmianie czekałem z 3 dni zanim się rozeszło, ale DNS’y trzymam na swoich serwerach. Na razie poczekaj a jak nie możesz bez tego (w zasadzie tej :slight_smile: ) żyć to włącz notatnik jako administrator i dodaj odpowiedni wpis do pliku C:\Widnows\system32\drivers\etc\hosts który załatwi sprawę do czasu aż rozejdzie się domena. Wpis powinien wyglądać mniej więcej tak:

212.77.100.101 wp.pl

Może to banał, ale wyczyść tez pamięć podręczną przeglądarki :slight_smile: Może być tak, że domena już się rozpropagowała, ale przeglądarka wyświetla Ci komunikat z pamięci