Moja druga dystrybucja - SLAX Lite Polish

Moje spostrzeżenia:

  • kernel 2.6.27 → brak obsługi nowego sprzętu chociażby procesorów Intela Sandy Bridge

  • środowisko KDE 3.5 → nie rozwijane i niewspierane od 2 lat

  • system Slax → martwy co najmniej od 3 lat

Proponuję poczytać to http://osnews.pl/kde-3-5-ciagle-zywy/

Pozdrawiam

P.S Z pozostałymi uwagami się zgadzam.

TDE jest forkiem KDE 3.5, a nie jego kontynuacją. KDE 3.5 od dawna jest martwe.

Możemy dyskutować o wyższości jednych świąt nad drugimi. Stwierdziłeś, że KDE 3.5 nie jest rozwijane - otóż rozwija się dalej, owszem jako fork, ale żyje i ma się jak na razie dobrze. Jest grupa zapaleńców, którzy rozwijają to co porzucili oficjalni twórcy KDE. Tak więc mówienie i pisanie , że KDE 3.5 nie jest rozwijane, nie do końca jest prawdziwe.

I tu kłania się świat Open Source - można coś porzucić, zarzucić, ale znajdzie się grupa zapaleńców, która podejmuje "rękawicę’. A tak swoją drogą, szkoda, że KDE e.V porzuciło wersję 3.5 na rzecz 4. Używam na co dzień KDE4, ale coraz bardziej “ciągnie” mnie do E17.

Pozdrawiam

Trinity nie posiada praw do nazwy KDE, więc nim nie jest!To że jest rozwijane na bazie jego źródeł nie daje mu z automatu prawa do nazwy.Jedyną rozwijaną teraz wersją KDE jest 4.x.x.Taka jest rzeczywistość i zaklinanie jej tu nic nie da.

Wracając do głównego tematu-czyli “dystrybucji”.Dla mnie to jedna wielka kpina.Wywaliłeś niby K3B?Pierwsze co zauważyłem po uruchomieniu to ikonka tegoż programu na pasku szybkiego uruchamiania…Niby Polish, a Opera po starcie wita mnie komunikatem po angielsku…450MB zajętej pamięci zaraz po starcie systemu to też troche dużo jak na taką minimalistyczną dystrybucjje.

Jak już chcesz bawić się w remasterke to radze zainteresować się PCLOS MiniNa jego podstawie moźna stworzyć sałkiem ffajne LiveCD.

Po co wywalałeś gimpa??

Z 2 powodów:

1.Żeby zaoszczędzić miejsce na Slax Apps

2.Żeby nie przekroczyło 200 MB

A co jest w Slax Apps i ile zajmują??

Podobno jakieś programy i gry, czepiali się to dodałem

adao1003 , mogę dodać Gimpa ale to by przekroczyło 200 MB i nie wiem czy by się nie czepiali…

Nikt się nie czepia, bo nikt nie traktuje tego co robisz poważnie.Trzeba być skrajnie niedpowiedzialnym ignorantem by “tworzyć dystrybucje” nie wiedząc nawet co się znajduje w poszczególnych pakietach.Komponenty do budowy Slaxa są już dosyć wiekowe i wiele z nich może mieć różne nie załatane dziury.Skąd wiesz czy ktoś Cie specjalnie nie “naprowadza” na taki dziurawy pakiet?

BTW

Mało tego że nie wiesz co zawiera dany pakiet przed budową, to nie wiesz nawet co się znajduje w gotowym ISO.Niby wywaliłeś K3b, a on (o czym wspominałem wcześniej) siedzi sobie dalej w obrazie.I jat tu traktować taką robote poważnie…

Po pierwsze to nie tworzysz nawet dystrybucji, a jedynie remiksy, po drugie jeśli już się za to zabrałeś to najpierw przetestuj sam u siebie działanie dystrybucji, ale przetestuj ją pod każdym kątem, a nie na zasadzie uruchamia się, to jest okej. Za szybko wydajesz kolejne wersje, czy chociaż jedna z nich ma status stabilna, czy są to wydania testowe?

Pozdrawiam!

To znaczy? Oglądanie filmów, nagrywanie płyt itd.?

Na razie stabilne, nie myślałem nad testowymi…

tak sprawdz każdy progra który tam jest i zobacz czy coś do normalnej pracy nie brakuje.

I zmień numaracje wersji np. zamias wersji 6 to daj 1.6. Bo te wersje różnią sie tylko kilkoma programami.

Na tych słowach pozwolę sobie zamknąć dyskusję, gdyż dalszą uważam za całkowicie zbędną.