Moja ilość procesów po optymalizacji

Chciałbym pokazać ile udało mi się wyłączyć teoretycznie “zbędnych” usług w systemie Windows XP z SP3.

http://img6.imageshack.us/img6/8886/procesy.jpg

16 procesów z włączoną mozillą firefox,internetem i jak widać taskmgr.exe (czyli menedżerem zadań).Łącznie przy starcie systemu ładuje mi się ok. 14 usług :wink: Wszystko działa jak należy,komunikator gg,programy p2p,nie wyskakują żadne komunikaty z błędami oraz system jest stabilny jak i przedtem.Ogólnie nie ma żadnych problemów. Fakt że mam wyłączoną zaporę i brak programów typu internet security,ale mimo ostrożnej głowy w internecie i tak już daje radę sobie przez 3 tygodnie bez żadnego wirusa. (regularne skany Malwarebytes’ Anti-Malware,SUPERAntiSpyware Free Edition,Trojan Remover,DrWebCureIT,Spybot - Search & Destroy,do tego sprawdzam logi hijackthis i kaspersky scaner online). Co wy na to?

Tak,wszystko sprawdzałem po kolei i nie ma żadnych problemów.Hmm,a co do tego że nie zawsze musi wszystko pięknie chodzić to masz rację ale pracuje już na tym kompie 4 tydzień i nie było dotychczas żadnych problemów no i mam nadzieję że nie będzie.

Programy typu antywirus czy internet security warto moim zdaniem zostawić, mimo ostrożności w internecie. Z zapory (firewalli) radzę korzystać, bo sama ostrożność nie uchroni Cię przed atakami (włamaniami) internetowymi, o których nie poinformuje Cię żaden skan komputera, a jedynie ochrona na bieżąco. Mając na myśli firewalle nie mam na myśli zapory systemu windows. Pomijam już fakt że ciągłe skanowanie jest męczące, a robienie optymalizacji w której liczy się każdy mb ramu (gdzie antywirus zajmuje ok. 30) to trochę marnotractwo czasu (niemam tu na myśli ogólnej optymalizacji której zrobienie ogólnie przyśpiesza pracę, natomiast diagnostyka każdego mb przyśpiesza ją bardzo minimalnie).

Wklejam od siebie screena z powyłączanymi usługami i jednocześnie uruchomionymi procesami, może komuś się przydać w celu optymalizacji, jednak należy używać z rozwagą!

uslugi.th.png

PS: Ponieważ widziałem że są wątpliwości czy taki system będzie bezproblemowo chodził, i czy wszystkie programy będą na nim działać dodam że system chodzi od mniejwięcej 1,5 roku i nie miałem żadnych problemów ani z systemem ani z żadną aplikacją. Jedynie jak chcę uruchomić OO diskdefrag to muszę wejść w usługi i uruchomić usługę od tego programu bo mimo że jest na “ręczny” to mi się nie chce sama włączać podczas uruchamiania programu, a żadko z tego korzystam więc niema sensu dawać na automatyczny. Z usług które podałem można wyłączyć jeszcze “kompozycje” (mi się już znudził klasyczny windows więc mam włączone). i ew. klient DNS, DHCP z tym że ikona sieci prawdopodobnie przy wyłączeniu DHCP cały czas będzie wyglądać jakby pobierała adres sieciowy co mnie denerwuje więc mam na włączony.

Cyba91 , popraw tytuł tematu, używając przycisku ac7a4cd89050aa6e.gif

OTy – Kosz

Dla poprawy wydajności wywal te ikony z pulpitu. Podczas ładowania ikony wczytywane sa do pamięci. A poza tym jak masz włączona usługę Klient śledzenia łączy rozproszonych to ten proces może sie wydłużać :wink:

Zainstaluj antyvirusa np Avast i do tego obowiązkowo firewall np Sunbelt Personal Firewall (do Zone Alarm straciłem zaufanie), bo na takiej “optymalizacji” nie pojedziesz długo :wink: