Moja karta nie ma trybu 2D ? GTS250 Zotac Eco 1GB

(pawelg441) #1

Witam

Pytanie jak w temacie

Link do biosu mojej karty http://www.przeklej.pl/plik/g92-bin-002bfa5891dc

Pozdrawiam i czekam na odpowiedzi

(Soninja11) #2

Wrzuć jeszcze raz zdjęcia bo podałeś skrócone adresy.

Raczej nie jest realne,aby nie mieć trybu 2D w karcie graficznej.

Ten tryb jest z nami już od 50 lat XX wieku i w Twojej karcie go na pewno nie zabrakło.

Powtarzam wrzuć jeszcze raz linki do zdjęć tym razem pełne.

(Tom837) #3

Witam

Nie da rady nie posiadać 2D. Przecież to podstawowy tryb. :stuck_out_tongue: Daj te zdjęcia jeszcze raz. :slight_smile:

(B Pazdan1) #4

Też miałem taki problem z kartą GTS250 tylko ASUSA. Cały czas pracowała na wysokich obrotach, jakby nie miała trybu 2D /oczywiście przy normalnej pracy/. Aktualizacja BIOSU pomogła w dużej mierze, ale nie do końca. Nieraz przy pracy w trybie 2D podnoszą się obroty wentylatora, ale już nie na "full".

(pawelg441) #5

linki poprawione

(Tom837) #6

Prawdopodobnie moze być tak, że Twoja karta cały czas pracuje w trybie 3D. :slight_smile:

Z tego co wiem, niektórzy producenci kart wypuścili nowe BIOS-y poprawiające tego typu problem.

(pawelg441) #7

na inny forum się dowiedziałem, że ma tryb 2d, odczytali mi to z mojego biosu, ale nie doprowadzili tematu do końca

2D: GPU 300MHz SP: 600 MEMORY 100 (200)

3D: GPU 675 SP 1620 MEM: 1000 (2000)

na tryb 2d się nie przełącza, może jeszcze ktoś potwierdzić czy na tryb 2d ?

(Tom837) #8

Spróbuj sobie sprawdzić w NVIDIA Inspector jeszcze.

(pawelg441) #9

Zdjęcie z NVIDIA Inspector

(Tom837) #10

Widze, że nawet w formie domyślnej masz max zegary. Prawdopodobnie zostaje zmiana BIOS-u, lecz zastanów się, czy warto.

Ja swój problem rozwiązałem programowo, ale posiadam Radeona. Musisz poszukać programiku lub zmiana BIOS-u, przy założeniu, że BIOS da Ci taką możliwość, jaką oczekujesz. Pozdro :slight_smile:

(pawelg441) #11

czyli ta karta w idle ciągnie tyle samo W co w grach ??

(Soninja11) #12

Dokładnie tyle samo.

Dlatego stosuje wentylatory z regulatorem obrotów.

A wracając do tematu wymiana biosu powinna pomóc, gdyż podobno były jakieś podobne problemy ale ręki nie dam sobie uciąć.

Pozdrawiam

iaZ

-- Dodane 20.07.2011 (Śr) 11:09 --

Nie kręciłeś jej czasem?

(Tom837) #13

Idzie na pełnych obrotach, mimo tego, że nie jest obciążona. :expressionless:

(Soninja11) #14

To tylko wymiana BIOS-u. Albo oddaj na gwarancję jeśli masz możliwość, dobiegaj się swoich praw. Masz gwarancje?

Pozdrawiam

iaZ

(pawelg441) #15

nie kręciłem karty, mam ją od końca Grudnia 2010r

(Soninja11) #16

No to idź na gwarancje. Gdzie ją kupiłeś?

(pawelg441) #17

jest sens iść z tą kartą na gwarancje, żeby wgrali nowy bios i zrobili tryb 2d ?

(Soninja11) #18

Jest sens. Pytaj innych ale pomyśl. Grzebać samemu jako niedoświadczony użytkownik czy dać to zawodowcom bez żadnej odpowiedzialności. Wszelkie winy dot. uszkodzeń w trakcie gwarancji ponosi serwisant, a Ty Drogi Użytkowniku grzebiąc w karcie samemu poniesiesz winę uszkodzenia sam bez możliwości naprawy gwarancyjnej.