Moja opinia o programie imageready -składniku photoshopa CS2

Imageready jest programem będącym składnikiem pakietu różnych programów adobe photoshopa CS2 takich jak sam photoshop, adobe bridge czy sam imageready. Nie mając nigdy wcześniej żadnego kontaktu z Adobe Photoshopem postanowiłem go poznać - poznanie wszystkich czy też prawie wszystkich możliwości programów wchodzących w skład pakietu zajęło mi nie więcej niż 2 tygodnie. Przechodząc do rzeczy Imageready został stworzony do tworzenia stron www czy grafiki na strony www . Grafikę czy animacje na stronę www można zrobić fajną przy pomocy tego programu. Co innego tworzenie stron www w tym programie - podjąłem się wykonania strony w tym programie i oto efekt: imageready

Strona została prawie w całosci zrobiona w imageready; animacje, linki i wszystko inne zostało w tym programie zrobione - strona długo się ładuje - widać, że wszystko na tej stronie jest obrazkiem. Tworzenie linków w imageready oznacza pocięcie wszystkiego na kawałki, grafika zajmuje kilka MB, poza tym i tak trzeba było w edytorze html ustawić by grafika wyświetlała się na środku strony, trzeba było dodać znaczniki meta, a wszelka ingerencja bezpośrednio w kod wygenerowany przez imageready powodowała rozwalenie się całej strony.

Podsumowanie: ImageReady do tworzenia grafiki na strony www może się przydać, ale strony zrobione w tym programie nie są delikatnie mówiąc “przyjemne i funkcjonalne”.

Chodzisz po forach i spamujesz? :slight_smile:

I jaki jest sens założenia tego tematu? Reklama Twojego dzieła w ImageReady? :lol:

Hmmm…

i co… :?:

Nikt nie karze Ci korzystać z IR do robienia stron.

serio jesteś informatykiem??? bo na tej stronie piszesz jakbyś miał maksymalnie 15 lat :x , a co do IR to kogo to obchodzi :stuck_out_tongue:

Nie, nie chciałem się pochwalić lecz wyrazić opinię, strona powstała na zakończenie mego poznawania adobe photoshopa i jutro zniknie, pokazując ją wam chciałem zaprezentować niedoskonałości stron robionych w imageready, nie chodzę po forach i spamuje bo tylko na tym forum wyraziłem swoją opinię :lol:

Ale z tego co się orientuję (nie mogę sprawdzić bo trial mi sie kilka dni temu skonczył), to Image Ready posiada ogromne możliwości optymalizacji grafiki do stron www - zarówno wybór formatu jak i jakości. Ta strona która Ci zajęła 4MB, z pewnością może po odpowiednim zoptymalizowaniu zajmować koło 300kB. Jeżeli tylko rozmiar jest dla Ciebie problemem, to znaczy że nie masz w ogóle problemów :slight_smile:

Co do podsumowania - to już zależy od umiejętności tworzącego :wink: