Moja pierwsza gra zrobiona w Blenderze

Jakiś czas temu ukończyłem swoją pierwszą grę platformową/zręcznościową na dwie osoby. Z chęcią usłyszałbym jakieś opinie na jej temat. W planach mam zrobić drugą część i wszelkie komentarze byłyby bardzo pomocne.

Link do gry: https://www.dropbox.com/s/u8r5e2l6nu3iz70/cubes_in_danger.exe?dl=0

No to lecimy :

Mechanika

  1. Menu - gdy w poradniku naciśniesz ESC, a nie wróć, to wyłącza grę. Nadpisz by ten klawisz cofał do menu.
  2. ESC podczas gry też wyłącza ją
  3. Menu gry - daj opcję grania w trybie single / wyłączenia dwóch osób, gdyż nie masz stosownej informacji o tym że to gra postawiona na 2 osoby
  4. W poradniku brak informacji o sterowaniu dla 1 jak i 2 osoby
  5. Język polski ?

Rozgrywka

  1. Po najechaniu na kolec, dodaje jeszcze jeden pasek czerwony - scal je lub dodaj ognistą animację
  2. Dodaj ostrzeżenie “UWaga” że zaraz dopadnie Cię ściana
  3. Monety są zliczane razem - jeśli gramy na dwie osoby fajnie by było rozgraniczyć ile ktoś zebrał. Wiem że tu chodzi o kooperację, ale fajnie to wygląda.
  4. Wybór koloru gracza też byłby ok.
  5. Za dużo lustrzanych poziomów. Urozmaicić trzeba trochę plansze by były trudniejsze.
  6. Brakuje mi tablicy wyników i podania nicka - tak by było co przeskoczyć w czasie :slight_smile:
1 polubienie

Dzięki wielkie. Wezmę wszystko pod uwagę przy tworzeniu 2 części.

W planach mam właśnie osobne punkty żeby stworzyć rywalizację miedzy graczami i dodam życia, żeby kuszenie jednego gracza nie kończyło całej gry. Zrobiłem wszystko w języku angielskim, bo myślałem że opublikuję to na jakiejś platformie zagranicznej z grami i chciałem żeby każdy mógł zrozumieć.

Jeszcze raz bardzo dziękuje :slight_smile: