Moja pierwsza nawigacja...i kłopot

Mam nawigację 1490T, której jeszcze nie używałem. Proste polecenia wykonuję zgodnie z instrukcją, inne jak wprowadzenie punktów pośrednich nie wychodzą mi. Podam przykład: chcę jechać znad morza z miejscowości x do miejscowości y położonej w centralnej Polsce. Wybieram opcję bym dojechał w najkrótszym czasie. Nawigacja sama “powie” którędy mam jechać, ale ja wolałbym jechać inną drogą tą, którą jeździłem, którą znam. Zależy mi głównie, by nawigacja poprowadziła mnie bez błądzenia po dużym miastach, które mijam. Jak wprowadzić do jej pamięci kolejne miejscowości, które mam przejechać,tak zwane punkty pośrednie. te które mi pasują, a nie narzucone przez nawigację? Jeśli komuś starczy cierpliwości to prosiłby żeby to zrobił na tej zasadzie: dotknij to, a następnie to, wpisz itd.

Jeżeli pojedziesz własną drogą nawigacja zmieni drogę ale dotrzesz do miejsca

Zależy jeszcze jaką mapę masz wrzuconą w tę nawigację. Ale z reguły właśnie jak zmienisz trasę to nawigacja sama wyznaczy nową.

http://www.my-navia.pl/viewtopic.php?t= … d9b0a78a8c

a najlepiej to tu :arrow: http://www.garniak.pl/viewforum.php?f=1

jest to forum tylko dla Garniaków. pozdro

Jak masz wyznaczony cel podróży i policzoną trasę to wybierasz następne miejsce i nuvi się pyta czy ma to być nowy punkt docelowy, czy pośredni. W niższych modelach można mieć 1 punkt, w wyższych wiele punktów i pozapisywane trasy w pamięci.

Tak, wyznaczyłem punkt docelowy, a potem chciałem wpisać punkt pośredni. Wpisywałem nazwę miejscowości, ale potem musiałem wpisać nazwę ulicy i nr domu. Kłopot w tym, że ja nie chcę wpisywać nazwy miejscowości i nr domu, a bez tych danych nawigacja nie pyta mnie czy ustawić te dane jako punkt pośredni czy docelowy. Ja chcę tylko przejechać przez punkt pśredni.

Przecież wpisywanie adresu to tylko jedna z opcji znaleziania punktu (całkiem spora lista jest sposobów, do tego starczy nacisnąc gdziekolwiek na mapie i kliknąć ‘jedź’. Ja najczęściej wybieram po prostu na mapie punkt przed/za danym miastem przez które chcę jechać(nie w samym mieście, żeby nie ciągnął mnie do centrum gdzieś czy na jakąś konkretną ulicę tylko, żeby przez to miejsce przejechać)