Moja poczta wysyła spam


(Mwaclawski) #1

Witam Wszystkich,

od pewnego czasu otrzymuję maile, które wyglądają na wysłane z mojej skrzynki (taki sam adresat i nadawca), chociaż nie rozsyłam spamu. Są to np. spreparowane ogłoszenia o pracy "dla Europejczyków"... Proszę znawców tematu o pomoc, z góry dziękuję.

Poniżej linki do logów z OTL:

http://wklejto.pl/77200

http://wklejto.pl/77201


(klaudek1974) #2

Hi! Na logach się nie znam, ale polecam ten program - http://www.dobreprogramy.pl/Malwarebyte ... 13117.html


(etam) #3

Logów nie sprawdzam, bo się na tym nie znam, ale takimi mailami nie należy się przejmować. To jest zwykły spam. Wysłanie maila, który będzie miał wpisany dowolny adres w pozycji "od" (na przykład taki sam jak "do") to żaden problem.


(Ooi) #4

Też dostaję, a obsługuję skrzynkę poprzez stronę www.

Zwykły SPAM, nie przejmuj się.


(Mwaclawski) #5

Klaudek1974,

dzięki za radę, nawet zapomniałem, że mam ten program już zainstalowany :oops: Przeskanuję nim system, może coś znajdzie...

etam,

nie wiem, czy dobrze Cię zrozumiałem - ja wiem, że technicznie wysłać takiego maila to nie problem. Problem w tym, że to nie ja wysyłam i podejrzewam, że mam jakiegoś nieproszonego gościa w systemie. Dlatego piszę tu, żeby fachowcy pomogli go "search and destroy"...


(ktośtam) #6

Przeskanuj system MBAM i dodatkowo Hitman Pro.


(deFco247) #7

W logach OTL nie widać niczego podejrzanego, lecz żeby się upewnić czy naprawdę nie ma tu w ogóle infekcji, to potrzebuję dodatkowego raportu pod katem rootkitów.


(Ooi) #8

Rozwiązane czy nie, nie napisano.

Przeglądam po prostu swoje stare posty.

Jak pisałem nie przejmuj się. SPAMER podał po prostu ciebie jako nadawcę, dlatego ty widzisz że wysyłasz je sam od siebie.

Można bowiem bez problemu podrobić pole "od" e-maila, jak napisał etam. Te maile nie wychodzą z twojego kompa jak również nigdzie nic takiego nie rozsyłasz. Nie masz też żadnego gościa w systemie.