Moja strona html - problem z pustym miejscem

Witam .

 Kolejny raz zwracam się z prośbą.

 

 Na stronie internetowej dodałem kilka,kilkanaście elementów (chodzi mi o el. graficzne). Po dodaniu elementu graficznego ‘rozwija’ mi się strona

czyli tworzy się w dole więcej miejsca co przedłuża stronę. Za pomocą css zmieniłem położenie elementów ale pierwotne miejsce powstałe na te elementy zostało.

 Reasumując po treści mojej strony utworzyło mi się sporo miejsca .

Prosze o pomoc w okiełznaniu tego.

Zgaduję że użyłeś pozycjonowania relatywnego…

Jak zmienię na absolutive to co się zmieni?

Nie będzie rysować “niewidzialnego pudełka” po obiekcie, które rezerwuje sobie miejsce gdzie oryginalnie był “wyciągnięty” element. Ta czytanka może pomoże…

A jak ustalę pozycje absolute to w jaki sposób moge ustalić w którym miejscu strony ma być ten element?

Do robienia stron nie używa się pozycjonowanie (wtedy są takie problemy)… jak już musisz to “z głową” tzn. trzeba zrozumieć jak to działa.

 

Poczytaj jakiś kurs.

 

Co do absolute, jeżeli “rodzicowi” dasz pozycjonowanie bez podania parametrów to “dziecko” pozycjonujesz względem “rodzica”.

Czytałem kursy przeróżne, jednak każdy jest inny i nie współdziałają sposoby ze sobą.

Z tym pozycjonowaniem względem rodzica, no nie zawsze:)

Ja zawsze daje rodzicowi relative, a wtedy dzieci na absolute.

Proszę o doradzenie mi :C

Mam za dużo miejsca wolnego a mam kilka obrazków… jak mam dopisać atrybuty czy coś? :smiley:

Ok, pierwsza rada, pokaż kod… :wink:

Układaj grafikę bez pozycjonowania, pozycjonowanie jest trudne do opanowania… i głównie się stosuje do drobnych elementów.

 

Jak kolega napisał, pokaż kod.