Moje komentarze nie pojawiają sie na Vortalu - rozwiązanie

(Monczkin) #1

Witam.

Co jakiś czas, czytelnicy zgłaszają problem związany z niepublikowaniem komentarzy pod newsami, programami, etc., na vortalu dobreprogramy.

Jeżeli komentarz nie został odrzucony z przyczyn regulaminowych to najprawdopodobniej wina leży po stronie przeglądarki lub programów typu Internet Security - najczęściej firewalla.

Podpowiedzi, jak zdiagnozować i rozwiązać ten problem.

1) Proszę wysłać komentarz z innej, niż używanej na co dzień, przeglądarki. Jeżeli się ukaże, to znaczy, że wina leży najprawdopodobniej po stronie programu.

a) w tej sytuacji, proszę wyczyścić historię przeglądanych stron, pliki tymczasowe, oraz cookies. Można to zrobić z poziomu używanej przeglądarki lub użyć programu ATF Cleaner

b) jeżeli rozwiąże to problem.... cieszymy się i piszemy wartościowe komentarze.

c) jeżeli problem występuje nadal, proszę sprawdzić ustawienia programu i/lub używanych dodatków w przeglądarce związanych z bezpieczeństwem i prywatnością.

2) Jeżeli problem występuje we wszystkich przeglądarkach, to najprawdopodobniej wina leży po stronie pakietów zabezpieczających - firewall, a konkretnie opcji web filter. (przyczyną może być również automatyczne wyłączenie niektórych opcji w firewallu w przypadku przekroczenia czasu używania wersji testowych płatnych aplikacji).

a) spróbować wysłać komentarz z wyłączonym firewallem.

b) jeżeli próba się nie powiedzie, przeczytać i zastosować punkt 1) i spróbować ponownie.

c) jeżeli próba zakończy się sukcesem, to znaczy, że przyczyną problemu jest źle skonfigurowany firewall lub ustawiony zbyt wysoki poziom zabezpieczeń.

d) w tej sytuacji, proszę w ustawieniach programu, dodać url :arrow: http://dobreprogramy.pl (który jest prawidłowym adresem vortalu) do listy zaufanych witryn.

e) włączyć firewall (aby mieć pewność poprawnej pracy z nowymi ustawieniami, można zrestartować system, choć to nie jest konieczne)

f) wysłać komentarz. Jeśli się pojawi, to problem z głowy

3) Jeżeli nic nie pomaga, to proszę założyć temat na forum :slight_smile:

(edmun) #2

Od 2 lat proszę was abyście zmienili silnik dodawania komentarzy. Nawet na czystym komputerze (bez firewalla, antyvira) na dwóch przeglądarkach - nie mogę dodać komentarzy. Nawet nie dostaję potwierdzenia że komentarz trafia do sprawdzenia przez redakcję.

Kilkam "Dodaj" i wracam na stronę główną.

2 lata panowie.... :confused:

(Irekxara) #3

edmun , ... ale nowe komentarze sie pojawiają :stuck_out_tongue:

Widocznie wina leży po "Twojej" stronie ...

(edmun) #4

2 lata proszę się aby vortal zmienił silnik... 2 lata ?

tak jak już powiedziałem. vortal widocznie nie lubi obcojęzycznych OS'ów.

i wina nie leży po mojej stronie gdyż dobreprogramy.pl to jedyny portal który nie wyświetla komentarzy.

jedyny... nie wiem. korzystam z internetu już dobre 10 lat i jest to jedyny portal który nie akceptuję moich działań.

ale widocznie będę się prosił o sprawdzenie skryptu kolejne 2 lata i nic mi to nie da

(fiesta) #5

edmun , skoro ty przez dwa lata ni zrobiłeś nic w tym kierunku żeby to zmienić (choć ewidentnie wina leży po twojej stronie) to nie wymagaj jakichkolwiek działań ze strony redakcji.

8)

(edmun) #6

fiesta fundujesz mi kolejnego windowsa? Używam angielskiego Windowsa. Takiego mam oryginała. Mam kupić specjalnie Polski Windows żeby mi dobreprogramy.pl działały poprawnie?

Nie rozumiem waszego podejścia. Małe poprawki w skrypcie chyba są łatwiejsze niż zmiana systemu aby działał mi vortal. nie mówiąc o wielu użytkownikach mających problem?

Jeśli specjalnie robiłem testy (format, instalacja windowsa na czysto, zmiany przeglądarek, braki firewallów i antyvirów zaraz po zainstalowaniu windowsa, podłączenie się pod inne łącze, zmiana komputera i znowu instalacja tego samego WinXp Pro En Sp2) i zawsze wychodzi że komentarze na dobrepgramy.pl po prostu nie wchodzą. I jest to jedyny serwis....

Brak mi słów na Twoją odpowiedź bo widzę że czytać nie umiesz, a pisać chcesz dużo.

Serdecznie pozdrawiam

(fiesta) #7

Więc sugerujesz że DP nie działają na żadnej angielskiej wersji OS ??

To jakim cudem dodają komentarze osoby na stałe mieszkające na wyspach i w stanach którzy posiadają angielskie windowsy.

Sugerujesz że Lisek ma wyciągnąć szklaną kulę i na podstawie jej wskazań przegrzebać cały skrypt vortalu specjalnie dla ciebie ??

:? :? :?

(edmun) #8

Nie tylko dla mnie, ale jeśli czysty oryginalny windows nie daje rady to nie wiem co za problem występuje

(Monczkin) #9

A wtyczki blokujące skrypty?

Może...

... po prostu napisz dokładnie jakie programy wykorzystujesz i jak się łączysz z siecią, jaki dostawca. Jak na razie jesteś pierwszą osobą (z tego co pamiętam) mająca taki problem. W pozostałych przypadkach porady dane w temacie rozwiązywały problem.

(fiesta) #10

W jaki sposób łączysz się z netem ??

Z jakiej przeglądarki korzystasz ??

Spróbuj napisać komentarz z jakiej dystrybucji LiveCD, jeżeli to nie rozwiąże problemu wina leży ewidentnie po stronie dostawcy netu.

(edmun) #11

live cd działa.

Łącze się przez Dialog 1MB, brak proxy, stałe IP

W domu mam identyczne łącze ale 2MB i nie ma problemów.

Korzystam z FF 2.0.0.13

oraz z IE7.0

jedynym problemem jest WindowsXp Pro SP2, w wersji angielskiej.

Firewall - Sygate Personal Firewall

Anty-vir: NOD32 wersja 2.7

Nawet po sformatowaniu systemu i braku fire'a i antyvira tak sie dzieję. Po prostu ten Windows nie przechodzi przez Vortal... nie wiem czemu. Co dziwne zainstalowałem ten sam system u kolegi (jedyne co zrobiłem to nie zaktywowałem Windy, bo i tak zaraz miałem ją usunąć) i też nie wchodzą komentarze. Sprzęt i łącze inne.

System jest oryginalny na licencji MSDN AA.

(Loker 13) #12

Live box? Moja siorka ma problemy z łącznością chyba to towoja wina

(Morphdreamer) #13

Ostatnio zauważyłem, że problem z dodawaniem komentarzy pojawia się również po wyłączeniu opcji "Referrer" (który dostarcza między innymi informacji o wersji przeglądarki i systemie operacyjnym) w Operze.

(Maxnerwus) #14

moich komentarzy też nie ma

Opera 9.52 +SygateFirewall +WinXP, IP stały dla sieci WiFi, kilka kompów pod jednym IP za NAT'em.

EDIT:

wyłączyłem "stealth mode" w firewall i dałem "przekazuj dane stronom odsyłającym" i komentarz poszedł

(Felixz) #15

Ja podczas dodawania komentarzy otrzymuję odpowiedź z bazy:

"Zatrzymano działanie skryptu.

Data too long for column 'inne' at row 1"

(Mat0160) #16

Dzisiaj wysłałem pierwszego pod Vista (RED), zobaczymy czy dojdzie

, może podasz troche wiecej szczegółów (przeglądarka, system, dostawca internetu)

(Meiram) #17

Mam problem z IE 8. Chodzi o to, że jak zamieszczam jakiś komentarz na dobrych programach używając IE to po zaakceptowaniu wyskakuje mi biała strona. I ten komentarz nie zostaje opublikowany. W innych przeglądarkach wyskakuje standardowy napis, że "twój komentarz trafił do kolejki oczekujących..." Nie rozumiem dlaczego tak się dzieje. Z tego co widziałam to nie tylko ja mam ten problem. Jeśli ktoś potrafi pomóc, to bardzo proszę nich napisze. Zaznaczam, że nie chodzi o ten nowy tryb zgodności, bo na IE 7 było to samo. - niestety jakoś porady zamieszczone tutaj nie pomogły:( Mam zaporę windowsowską jako firewall, używam IE 8 i Firefoxa 3, na Firefoxie ten problem nie istnieje.

(Limak) #18

ja miałem kiedyś podobny problem i wina leżała po stronie user-agent który sobie zmodyfikowałem za pomocą wtyczki do przeglądarki. Też wyświetlała się biała strona i komentarz się nie dodawał. Nie wiem czy to pomoże w rozwiązaniu Twojego problemu, ale przejrzałem ten wątek i chyba nikt o tym nie wspominał tutaj, więc pomyślałem sobie, że o tym napiszę.