Moje miejsce sieciowe- odświerzanie zawartości

A więc 2 kompy są połączone ze sobą poprzez modem- jeden przez wejście dla karty sieciowej, drugi przez USB. Chciałbym aby mogły dla siebie wzajemnie udostępniać pliki. Udało się w jedną stronę- komp łączony przez USB miał dostęp do udost. folderów drugiego kompa, ale ten drugi nie widzi folderów udost. tego pierwszego.

Co więcej komp łączony przez karte sieciową był już wcześniej w sieci tego typu, tyle, że wcześniej każdy komp łączył się do routera przez karty sieciowei nadal, mimo zmiany sieci lokalnej widzę foldery udostępnianie przez tamte pcty (oczywiście nie mam do nich dostępu)

więc pytania są dwa:

  1. jak odświeżyć listę w “moim miejscu sieciowym” aby wyświetlała tylko aktualnie udostępniane foldery?

  2. dlaczego nie mogę udostępniać/pobierać z drugiego kompa żadnych plików?

pozdrawiam i z góry dziekuje

oba kompy w tej samej grupie roboczej? :>

Moj komputer (prawy myszy) -> Wlasciwosci -> Nazwa komputera -> Zmień… -> wpisz jakąś grupe roboczą taką samą dla obu sprzętów.

w sumie to nie wiem jak jest z USB ale podlaczalem 2 sprzety przez USB (jeden i drugi) i sie nawzajem widziały i mozna było udostepniac pliki bez problemu (oba Win XP Professional i Home)