Moje narzędzia pracy

To już jest postanowione - chcę zostać programistą - zawsze chciałem nim zostać. Już odrzuciłem granie w gry, czasem mi tego brakuje. Teraz siedzę i całymi dniami czytam i ćwiczę. W między czasie uczę się angielskiego.

Zobaczymy co z tego wyjdzie :wink: Jak już coś będzie to przyjdę na pewno.

Ok, tak więc

Silniki gier mają najczęściej swoje własne dedykowane środowiska do programowania które mają więcej przydatnych bajerów niż VS. Więc używanie silnika gier (jakiegoś naprawdę dobrego które dostępne jest w wersji komercyjnej) wyklucza najczęściej używanie VS bo to zwyczajnie nie ma sensu.

Python wyklucza się też z C++, piszesz w jednym albo w drugim. Mieszanie kodu choć możliwe rzadko kiedy ma sens.

OpenGL i DirectX również się wykluczają, chyba że masz stado programistów które stworzy Ci taką warstwę abstrakcyjną która obsłuży oba, ale generalnie wyjdzie ponad 2 razy więcej kodu niż w przypadku zdecydowania się na jedną bibliotekę.
OpenGL i DirectX wykluczają również używanie gotowego silnika gier, np. Unity, ponieważ OpenGl i DirectX służą dziś do tworzenia silnika gier, a silnik gier do tworzenia gier. Tworząc własną grę można niejako pominąć etap projektowania silnika gier i obsłużyć renderowanie grafiki samemu właśnie przy użyciu wspomnianych bibliotek albo użyć do tego celu cudzego silnika. Używasz jednego, a nie obu.
Niestety gra to produkt stworzony z co najmniej 2 produktów: gry i silnika graficznego.

Windows i Linuks, również się wykluczają, tylko prosty kod napisany w C/C++ będzie przenośny, w innych wypadkach wymaga uwzględnienia zmian pomiędzy architekturami.

Dodatkowo ważniejsze od tego o co pytasz jest znajomość wzorców projektowych, struktur danych i algorytmów.

Do tej pory nie dostałeś odpowiedzi jakiej oczekiwałeś bo nikt nie chciał Ci bardziej namieszać w głowie. Teraz masz z grubsza i ogólnie napisaną odpowiedź na Twoje pytania, mam nadzieję że pomogłem i teraz masz już całkowitą jasność w tym temacie.

PS. Żeby stworzyć grę wcale nie trzeba wielu ludzi, minimum to 1 osoba. Są ludzie którzy z powodzeniem tworzą samodzielnie gry, ale zawsze są to proste gry indie tworzone z pasji i mają wszystko dobrą grafikę, muzykę i działają bez większych błędów, a do tego mają jednego twórcę.

2 polubienia

A że zapytam się Jaki silnik polecasz, skoro VS odpada.

Tutaj wybieram oba. W Linuksie się pobawię Pythonem.

Wybiorę więc Windows

To co wybrać? W Windowsie to raczej DirectX.

Pomogłeś, ale mam jeszcze kilka pytań. Jakbyś mógł rzucić okiem?

To zależy od tego który silnik Ci bardziej odpowiada i spełnia wymagania określone w projekcie (np. multiplatformowość).

Podobnie jak wyżej, kwestia tego czy co Ci bardziej odpowiada i spełnia wymagania określone w projekcie (np. planowane portowanie gry na inne systemy).

W obu przypadkach decydujące mogą być np. możliwości uzyskania jakiegoś konkretnego efektu wizualnego, którego nie da się uzyskać w drugim rozwiązaniu.

Możesz jeszcze rozważyć użycie VulkanAPI zamiast OpenGL czy DirectX.

Okiem rzucać nie będę bo jestem do obu trochę przywiązany i są one jednak bardzo przydatne ;). (Bardziej serio) Jeśli liczysz, że przejrzę inne Twoje tematy i coś odpowiem to niestety nie pomogę, widziałem je i jeśli miałem coś do napisania to napisałem, jeśli chcesz spytać o coś nowego to pytaj.
Nie przejrzę raz jeszcze Twoich tematów też z innego powodu, mianowicie nie mam za bardzo na to czasu, jestem obecnie bez komputera (mój się popsuł) i szybko mieć nie będę, korzystam tylko z doskoku z internetu i komputera więc tym samym mam mocno ograniczony czas na przebywanie w sieci ;).