Moje pytania dot. Windows 7 64 bit

Otóż od kiedy mam windows 7, to pojawiło mi się kilka problemów, ale najsamprzód te 2 pytania:

  1. Standardowa lokalizacja programu to C: Program Files (ew. x86 w 32 bitowych programach), a ja instaluje na D: Programy (bez 86 w nawiasie), czyli pomijam dysk c, folder program files i ta liczbe w nawiasie. To moze niesc za soba jakies problemy, czy cos?

  2. Jezeli zainstlowalem STEROWNIKI do klawiatury w tej samej lokalizacji (nie na C) to mogą wyst. jakieś problemy?

Z GÓRY DZIĘKI, jak się dostanę odpowiedzi na te pyt. to jeszcze 2.

Ad. 1) Nie.

Ad. 2) Nie, w podanej lokalizacji jest instalowany tylko program sterujący/konfigurujący lub jest to tylko tymczasowy folder gdzie są wypakowywane pliki przed instalacją a sam właściwy sterownik i tak zawsze ląduje w odpowiednim folderze systemowym.

Ok, dzięki - dobrze, że nie będzie problemów. Teraz te dwa inne pytania:

  1. Mam klawiaturę i mysz (tej akurat nie używam) bezprzewodową OMEGA ze specjalnymi przyciskami jak kalkulator, przeglądarka, wycisz, poprzednia piosenka, itp. Na systemie XP zainstalowałem płytkę i działały a na Windows 7 również zainst. płytę, ale jest dziwny problem. Jak wciskam jakiś przycisk to on jakby wbija się dwa razy - kalkulator po wciśnięciu przycisku włącza się dwa razy, klawisz poprzednia piosenka cofa w takim razie o 2 piosenki a przycisk wycisz nie działa, bo gdy go wcisnę a robi akcję dwa razy to wycisza komp i odcisza, dzięki czemu żadnej zmiany.

  2. Mam drukarkę HP deskjet 3325 i w google nie znalazłem żadnych pomysłów, jak ją na windows 7 zainstalować. Instalacja z płytki nie chce się odpalić na tym systemie, a w internecie znalazłem jedynie takie coś:

http://h10025.www1.hp.com/ewfrf/wc/docu … g=&os=4063

tylko, że ja bodaj miałem włączone aktualizacje, a nie wyświetlało mi na liście tej drukarki alternatywnej… CO ROBIĆ?

Próbowałeś bez sterownika ? Windows7 ma wiele wbudowanych. Zauważ, że większość sprzętów działa bez instalowania nic dodatkowego. Sprawdź to. Owe wykonywanie 2x może być winą właśnie owych sterowników. Co do drukarki tak samo. Spróbuj zainstalować przez dodaj sprzęt. A jak nie da rady to instaluj sterowniki z Visty.

bez sterowników te rzeczy klawiatury nie działały, a te sterowniki hp to napisałem, że przez dodaj drukarkę nie wyszło, a na viste chyba nie ma dla niej sterowników (stary sprzet).

podłącz sprzęt do którego potrzebujesz sterowniki i ściągnij i uruchom program

Driver Checker lub Drive Genius lub jeszcze inny z tych co szukają sterowniki za ciebie i może poradzi sobie z tym jakiś program

:slight_smile:

Jak nie ma sterów nawet pod vistę to raczej może być wielki problem z uruchomieniem tego.

Producenci chętnie porzucają wsparcie dla starych modeli żeby wymusić zakup nowego.

Dzięki wielkie! Wszystkie problemy rozwiązane. Jak się okazało lokalizacja plików ok, żeby zainst. drukarkę trzeba było po prostu dokładnie przeczytać instrukcję ze strony HP, a żeby klawiatura nie wariowała wystarczyło rzeczywiście odinstalować sterowniki. WIELKIE DZIĘKI!

Jeszcze jedno pytanie: a jak instaluję programy, gry na d,e, to jak zrobią formata na c to mi one dalej będą działać czy trzeba będzie raczej od nowa instalować?

Większość trzeba będzie instalować na nowo. Lokalizacja programów to jedno, wpisy w rejestrze to co innego.

DZIĘKI