MOM.EXE - błąd aplikacji

Witam

Po uruchomieniu XP-ka pojawia mi się komunikat :

MOM.EXE - błąd aplikacji

Aplikacja nie została właściwie zainicjowana (0xc0000135).

kliknij OK, aby zakończyc aplikację.

Co z tym fantem zrobic?

Wirusy.

Podaj log z Combofix http://download.bleepingcomputer.com/sUBs/ComboFix.exe wklej go na www.wklej.org i podaj do niego link na forum.

Zainstaluj NET Framework:

http://www.microsoft.com/downloads/deta … laylang=pl

Zainstalowałem i po restarcie znów wyskakuje mi komunikat tylko inny:

Could not load file or assembly ‘Mom.Implementation, Version=2.0.2876.38873, Culture = Neutral, PublicKeyToken=90ba9c70f846762e’ or one of its dependencies. Nie można znaleźc okreslonego pliku.

A spróbuj Start -> Uruchom -> wpisz msconfig i naciśnij ok -> wejdź w zakładkę Uruchamianie -> tam znajdź element CLIStart.exe i odznacz go -> Wciśnij OK i zgódź się na ponowne uruchomienie systemu.

Jeśli komunikat się nie pojawi to znaczy, że powodem błędu jest oprogramowanie Catalyst Control Center dołączane do kart graficznych firmy ATI. Wtedy polecam reinstalacje programu i sterowników do karty graficznej pobierając ich najnowszą wersję ze strony:

http://ati.amd.com/support/driver.HTML

Oczywiście zakładam, że masz kartę graficzną firmy ATI, skoro zainstalowałeś to oprogramowanie.

Ewentualnie zamiast Catalyst Software Suite możesz zainstalować sam sterownik do karty graficznej (Display Driver), jednak nie będziesz miał dostępu do niektórych opcji.

Odinstalowałem CCC i komunikat przy uruchomieniu windowsa zniknął:)

To jest jakieś rozwiązanie problemu o ile nie chcesz używać CCC. Jednak ja wychodzę z założenia, że jeśli ktoś taki program stworzył to powinien on działać, być może firma ATI zajmie się w końcu naprawieniem usterek, bo wiem że nie Ty jeden masz z tym kłopot.