Momentami głośniejsza praca dysku twardego

Witam. Od może niecałego miesiąca, momentami jest słyszalna głośniejsza praca dysku (stuki jakieś). Słychać w momentach, gdy system Windows jest uruchamiany, jak i gdy Windows przeprowadza jakąś operację w tle, bądź w losowych momentach. Uszkodzenia dysku wykluczam. Programem HD Tune skanowałem dysk i zero problemów. Nie wiem, co zrobić z dyskiem, by wrócił do normy. Jest to komputer stacjonarny, który działa na systemie Windows 7 x86. Załączam screen’a z zakładki “health” z programu HD Tune.

http://iv.pl/images/31547816410877642598.jpg

Dysk OK.

 

Może zrób mu defragmentację wszystkich partycji?

 

No i dysk ma ponad 20 tysięcy godzin pracy (świetny wynik) i już może coś z mechaniką się dziać?

Jeśli chodzi o stuki, to nie są to dość głośne, a takie delikatne “chrobotanie”, które jednak słychać. Wszystkie dyski były defragmentowane. A czy coś z mechaniką może się dziać? Nie wiem. Dysku nie rozbierałem nigdy. 

To jest urządzenie mechaniczne i może powoli siada główne łożysko, łożyskowanie głowicy - to ciągle pracuje, a godzin pracy dysk ma sporo.

 

Może być gorzej i nic z tym nie zrobisz.

No nic, póki co, dysk zostawię w spokoju. Będzie gorzej, to zacznę rozglądać się za nowym dyskiem.