Monitor 1080p 75Hz 1ms

Witam. Tak jak w tytule poszukuję monitora z odświeżaniem 75Hz i czasem reakcji 1ms bez GTG czy jakiejś innej ściemy, i to wszystko w natywnej rozdzielczości 1920x1080. Z tego co widzę można takie łatwo znaleźć, ale te 75Hz dostępne jest po obniżeniu rozdzielczości, a ją chciałbym móc nacieszyć się nienaganną płynnością i dobrą jakością obrazu. Z góry dzięki za wszelkie propozycje.

1 polubienie

p19koz no i co? Dobry bo tani? Brak vesa - nie powiesisz go, a brak regulacji wysokości może denerwować. No i zasilacz nie wbudowany będzie się werlał po podłodze!

Z tańszych bym polecił dwa model od iiyama-y
X2483HSU-B3 + wysięgnik VESA montowany do biurka - szukaj na OLX
XB2483HSU-B3

Daruj sobie personalne wycieczki! Kolega wyżej napisał wyraźnie, że szczególnie zależy mu na 75Hz przy fullHD! Twoje “super hiper” propozycje odświeżają obraz w 60 klatkach na sekundę (przynajmniej te tańsze).

1 polubienie

Od już bo personalne, jedynie zastanawiam się za co go tak polecasz?


Jak to nie ma 75Hz ? Skąd ten pomysł ?

A czemu tak polecasz Ty te swoje iiyama?

Rozumiem, że każda pliszka swój ogonek chwali - ale personalnych przytyków bardzo nie lubię! Jeśli produkt uważasz, za lepszy i warty dopłaty poleć i tyle. N3tskyy wybierze to dla Ciebie brawo.

Wszystkie wymienione przez Ciebie wady…

…znikają jeśli N3tskyy postawi, jak 99% użytkowników, monitor na biurku.

Polecany przez Ciebie produkt posiada opóźnienie odświeżania 4ms!!! (patrz tytuł wątku)

Czy ty jesteś poważny??? Mogli by sobie napisać nawet 0,1ms ai tak nikt by z nimi nie wygrał w sondzie bo nie ma standaryzacji, każdy podaje jak mu się podoba. Chcesz zobaczyć czas reakcji idź poczytaj testy jakiegoś portalu.

1 sekunda = 1000 millisekund

Widzę, że mam do czynienie z prawdziwym ekspertem. Nie chciałbym się z Tobą spotkać w sondzie. Ja podałem N3tskyy propozycję, gdzie producent sugeruje w specyfikacji cechy, które spełniają warunki postawione przez autora w tytule wątku.
Widzę, że Ciebie to strasznie kłuje w oczy - spoko. Ja mam większe problemy w życiu. Ciebie olewam i wątek przestaję śledzić. Żegnam!

1 polubienie

LG 24MP59G-P

Mam i polecam :wink:

2 polubienia

Dokładnie tak jak powiedział p19koz, nie zależy mi wcale na designie, funkcjach czy bajerach, liczy się dla mnie czysta efektywność.
Jeśli chodzi o LG to chyba się na niego zdecyduję, lecz zapytam dla pewności - 75Hz śmiga na FullHD? Nie trzeba obniżać rozdzielczości?

Na morele.net w dziale pytania i odpowiedzi pytano o to kilkukrotnie i podobno 75Hz działa w fullHD (o ile monitor podłączony jest poprzez HDMI).

1 polubienie

Podany przez Ciebie LG posiada czas reakcji 5 ms http://www.lg.com/pl/monitory/lg-24MP59G

1ms Motion Blur Reduction działa w tym modelu jeżeli jest ustawione odświeżanie 75 Hz? Działa wtedy funkcja flicker-free?

1 polubienie

Działa. FreeSync też (Ryzen 5 2400G - Vega 11)

Również według mnie ten 24MP59G-P będzie najlepszą opcją z takimi wymaganiami.

Ten LG:


jest świetny bo ma IPS ale on domyślnie odświeżanie ma 5ms. Jest w ustawieniach możliwość włączenia trybu 1ms ale wtedy widać na monitorze takie migotanie lekkie. Mi osobiście to przeszkadza nieco i nigdy nie używam. Ale generalnie świetny monitor

Sorki, że odkopuje, ale może autor jeszcze nie zrobił zakupu. Sprawdź ten - 470 zł
Monitor Acer Nitro VG220Qbmiix FullHD HDMI 75Hz