Monitor 144 Hz 1ms na hdmi do laptopa?

Hej,
Potrzebuje wiedzieć czy bez problemu podłącze konkretny monitor do konkretnego laptopa w maksymalnej rozdzielczości 1980x 1280 i czy wystaczy kabel hdmi 2.0 czy nowszy.

Laptop mobilna stacja robocza HP Zbook G5 karta graficzna Quadro P1000, usb C thunderbolt 3.0, gniazdo hdmi.

Monitor który rozważam LG 24GL650-B (144hz, 1 ms, TN).
I czy kabel hdmi 2.0 wystaczy czy musi być 2.1 lub inny?

Przez HDMI 2.0 prześlesz maksymalnie 120Hz przy FHD.
PS: naprawdę zależy ci tak bardzo na tych 24 dodatkowych herzach?
I nie chodzi tutaj tylko o kabel ale o port HDMI w laptopie. Jak w laptopie masz HDMI 2.0 to nic nie poradzisz. A z tego co widzę w specyfikacji to ten laptop ma właśnie port HDMI 2.0 więc o 144Hz możesz zapomnieć. Jeżeli jednak jesteś szczęśliwcem i masz port DP to twoje problemy są rozwiązane.

A adapter thunderbolt 3 usb C do display port/DVI? I jeżeli tak to która wersja display port lub DVI musi być?
Szkoda by mi było kupować monitor z opcją 144hz i wykorzystywać tylko 120

A jak podepniesz zasilanie?

Generalnie jest opcja o ile monitor to wspiera, że podpinasz się pod minitor tylko kablem USB C i przesyłasz obraz do monitora i masz jednocześnie zasilanie laptopa z monitora - działa to naprawdę świetnie, jest tylko jedno ale, laptop nie uzyskuje 100% wydajności, tj. obniża taktowania. Powodem tego jest to, że aby CPU i GPU było podkręcone na maxa potrzebuje odpowiedniej ilości prądu a przy takim połączeniu go nie dostarczasz.

Podsumowując, jeśli chcesz grać to musisz być podpięty pod oryginalny zasilacz i monitor. Czyli nie przeskoczysz więcej niż 120Hz w FHD. Gdy to zrobisz przy pomocy USB C to laptop nie uciągnie 120 fps bo nie uzyska pełnej wydajności.