Monitor 144hz do i5 8400 i gtx 1050ti

Witam czy opłaca się kupować monitor 144hz do komputera z i5 8400 i GTX 1050ti, koledzy mówią że nie ponieważ nie będę wyciągał maxa fps więc pytam czyt to prawda czy mit.

Prawda, chyba że z czasem zamierzasz zmienić grafikę to wtedy się przyda.
Jeśli nie zamierzasz z czasem zmienić grafiki to max 75Hz wystarczy.

Czyli jesli nie bede wymienial karty nie oplaca sie 144hz?

Tak.

Jeśli grasz sporo w cs:go to zdecydowanie się opłaca. Tam taki monitor daje dużą przewagę a i fpsy dają radę.

Nie, chcę grać też w inne tytuły takie jak gta bf 1, 5

Ale to nie chodzi czy chcesz grać inne tylko ile grasz w csa. To tak nie działa ,że jak karta nie obsłuży 144fpsy to nie będzie to działało po prostu nie będziesz miał tylu klatek. Jeśli grasz sporo w cs:go to tak jeśli nie to nie i bez znaczenia czy chcesz grać w inne gry.

Dopłata 400zł żeby tylko w CS mieć gram więcej płynności?

Dla osób lubiących cs:go zdecydowanie tak, tam taki monitor to po prostu przepaść.

W cs gram bardziej dla “fanu” niz tryhardować a w cs gram 2/3 godziny na tydzien

No to jeśli nie chcesz wydawać zbyt dużej ilości pieniędzy to bierz 75hz.

Szkoda kasy, odpuść sobie.

Okej, dzięki za odpowiedź

A ja powiem, że do takiego sprzętu 144Hz jak najbardziej się opłaca, ale pod jednym warunkiem: G-Sync. Już tłumaczę dlaczego. Mam podobny sprzęt i gry na ustawieniach High mają zmienny FPS w przedziale 50-70. Dzięki G-Sync jest po prostu płynnie. Monitor 60 czy 75 Hz szarpałby ze stutteringiem jak Reksio kaszankę.

Jaki masz monitor?