Monitor 19'' jaki wybrać?


(Mlody993) #1

Witam,

chciałem kupic monitor 22-24calowy, jednak gdy wyobraziłem sobie jakie to jest duze to zwątpiłem i chce coś mniejszego. :stuck_out_tongue_winking_eye:

Myśle, ze 19 calowy mi wystarczy tylko nie wiem który wybrać, w moje oko wpadły LG Flatron, mam blisko i w sobote jadę do tego sklepu i będę oglądać, bo mają tam mase monitorów. ;p

Mam do wyboru monitor LG ktory ma typ matrycy TFT i ma 500 000 wiecej kolorów (15.7mln) jest to ten:

http://www.allegro.pl/item496073078_mon ... _wide.html

Lub ten, który ma 500 000 mniej kolorów (15.2mln) i typ matrycy TN jest to ten:

http://www.allegro.pl/item496072829_mon ... black.html

I tutaj pytania. Jaka jest róznica pomiędzy matrycą TN a TFT który obraz jest lepszej jakości ? Monitor potrzebuje do przeglądania internetu i głównie do tworzenia grafiki (bawie się w photoshopie). :slight_smile:

Tak więc wybrać matrycę TN czy TFT LUB na to nie zwracać uwagi jaka jesst matryca tylko wziąć ten który ma więcej kolorów?


(Irabuntu) #2

Matryce TN charakteryzują się przyzwoitą szybkością działania i bardzo dobrym obrazem. Monitory z matrycą TN nie są polecane do zastosowań profesjonalnych, natomiast doskonale radzą sobie we wszelkiego rodzaju multimediach (grach czy też filmach). W technologii TFT za każdy piksel odpowiedzialny jest określony tranzystor. Technologia ta pozwala na uzyskanie jeszcze lepszych parametrów obrazu w szczególności poprawia kąt widzenia oraz czytelność obrazu. Teoretycznie więc, TFT powinna być lepsza.

Jak chcesz się bawić grafiką weź matrytcę MVA lub PVA, są zdecydowanie do tego lepsze, ale też droższe.


(Mlody993) #3

Tak więc wybiorę TFT, bo filmów oglądam mało i gram. :stuck_out_tongue_winking_eye: