Monitor 19cali do 250zl

(alienx7) #1

siema,

obecny syncmaster 710v zaczyna odmawiac posluszenstwa - szukam czegoś na wzór niego, nie mam żadnych w sumie wymagań.

najlepiej jakby mial przycisk albo opcje szybkiego przyciemnienia / rozjasnienia (nocą razi w oczy, a w dzień oglądając film nic nie widać).

i żeby nie sfajczył się po roku.

rozglądałem się wstępnie na allegro, ale najczęściej kupowane są chyba jakieś no-name. Nie znam się, więc pytam

(Martin8731) #2

Mam ten sam model:), ale jeszcze działa:).

Nie lepiej zainwestować w coś co ma 16:9, HDMI, IPS i 1080p? Będzie bardziej przyszłościowe. Zwłaszcza że obecny 710v ma do zaoferowania czarne pasy w nowszych grach.

(alienx7) #3

mój zaczyna się samoistnie wyłączać, nie włącza się, gaśnie, mruga…

w gry nie gram i już nie będę, nie wiem co w ogóle może moja karta zaoferować takiemu monitorowi :smiley:

mam zinegrowaną grafikę na Gigabyte GA-B85M-D3H i z tego co kojarzę to max 1280*1024, jeśli się myle to mnie poprawcie.

dlatego celuję w coś tańszego, bo i tak nie zyskam nic na dużym, nowym wyświetlaczu. tylko oczy ucierpią :smiley:

(Martin8731) #4

Ja swój podłączam pod Xbox 360 co w nowszych grach daje mi duże czarne pasy.

Mój ma taką wadę że potrafi zgasnąć, ale dioda nie miga tylko normalnie świeci, obraz można przywrócić wyłączając i włączając podobnie. Czasami pomaga kilkokrotne włączanie i wyłączenie monitora. To chyba jakaś podobna wada zatem.

Monitor tylko do internetu? Jakie złącze (VGA/dsub, DVI, HDMI)? W przypadku gier i grafiki lepiej celować w IPS. W przypadku gier istotny jest również czas reakcji matrycy. Matryce TN są gorsze niż IPS. W przypadku samego internetu myślę że tanio dostaniesz pasujący Ci monitor. Raczej celuj w jakiegoś Philipsa, Samsunga, coś markowego…

(alienx7) #5

mój też robi sie czarny ale pozostaje włączony. Włączanie i wyłączanie pomagalo do czasu, teraz tylko wyłączenie na dłuższy czas, tak jakby musiał sie ochłodzić. Czytałem o jakiś magicznych lutowaniach procesora czy czegoś, ale nie mam nawet sprzetu do czegoś takiego, a i gwarancji żadnej ze będzie to działać. Wejście mam dsub bo pod dvi mam tv. W sumie monitor tylko do neta i filmów, dlatego jedynym wymogiem mogła by być opcja wyboru trybu lub przycisk przyciemniajacy i rozjaśniajacy. Kojarzycie czy któryś z tanszych ale markowych monitorów to ma? Jeśli nie to podajcie jakiś godny uwagi w graniach 250zł

(Stormiak12) #6

Tutaj masz Samsunga w dobrej cenie:

http://www.skapiec.pl/site/cat/12/comp/7129934

Kosztuje od 200 zł.

Wprawdzie 18,5 cala ale dobra marka. Jeszcze pół roku temu kosztował prawie 300 zł. Obecnie jest na niego promocja w jednym z wiekszych marketów.Jak na tę cenę oferuje dobre kąty widzenia .Wprawdzie rozdzielczość mogłaby być lepsza ale jak na tę cenę to nie ma czego wymagac. 

(alienx7) #7

ok dzięki.

Może ktoś jeszcze jakaś propozycja, żeby było z czego wybierać?

dobra bo miotam się jak baba.

http://www.morele.net/monitor-benq-gw2265hm-605726/

daje radę? opinie widzę pozytywne, wyjścia dvi dsub hdmi, mozliwosc przyciemniania jakimś trybem low blue light…

stanowczo odradzacie, czy może byc?