Monitor 19cali do 250zl

siema,

obecny syncmaster 710v zaczyna odmawiac posluszenstwa - szukam czegoś na wzór niego, nie mam żadnych w sumie wymagań.

najlepiej jakby mial przycisk albo opcje szybkiego przyciemnienia / rozjasnienia (nocą razi w oczy, a w dzień oglądając film nic nie widać).

i żeby nie sfajczył się po roku.

rozglądałem się wstępnie na allegro, ale najczęściej kupowane są chyba jakieś no-name. Nie znam się, więc pytam

Mam ten sam model:), ale jeszcze działa:).

 

Nie lepiej zainwestować w coś co ma 16:9, HDMI, IPS i 1080p? Będzie bardziej przyszłościowe. Zwłaszcza że obecny 710v ma do zaoferowania czarne pasy w nowszych grach.

mój zaczyna się samoistnie wyłączać, nie włącza się, gaśnie, mruga…

 

w gry nie gram i już nie będę, nie wiem co w ogóle może moja karta zaoferować takiemu monitorowi :smiley:

 

mam zinegrowaną grafikę na Gigabyte GA-B85M-D3H i z tego co kojarzę to max 1280*1024, jeśli się myle to mnie poprawcie.

 

dlatego celuję w coś tańszego, bo i tak nie zyskam nic na dużym, nowym wyświetlaczu. tylko oczy ucierpią :smiley:

Ja swój podłączam pod Xbox 360 co w nowszych grach daje mi duże czarne pasy.

Mój ma taką wadę że potrafi zgasnąć, ale dioda nie miga tylko normalnie świeci, obraz można przywrócić wyłączając i włączając podobnie. Czasami pomaga kilkokrotne włączanie i wyłączenie monitora. To chyba jakaś podobna wada zatem.

 

 

Monitor tylko do internetu? Jakie złącze (VGA/dsub, DVI, HDMI)? W przypadku gier i grafiki lepiej celować w IPS. W przypadku gier istotny jest również czas reakcji matrycy. Matryce TN są gorsze niż IPS. W przypadku samego internetu myślę że tanio dostaniesz pasujący Ci monitor. Raczej celuj w jakiegoś Philipsa, Samsunga, coś markowego…

mój też robi sie czarny ale pozostaje włączony. Włączanie i wyłączanie pomagalo do czasu, teraz tylko wyłączenie na dłuższy czas, tak jakby musiał sie ochłodzić. Czytałem o jakiś magicznych lutowaniach procesora czy czegoś, ale nie mam nawet sprzetu do czegoś takiego, a i gwarancji żadnej ze będzie to działać. Wejście mam dsub bo pod dvi mam tv. W sumie monitor tylko do neta i filmów, dlatego jedynym wymogiem mogła by być opcja wyboru trybu lub przycisk przyciemniajacy i rozjaśniajacy. Kojarzycie czy któryś z tanszych ale markowych monitorów to ma? Jeśli nie to podajcie jakiś godny uwagi w graniach 250zł

Tutaj masz Samsunga w dobrej cenie:

http://www.skapiec.pl/site/cat/12/comp/7129934

Kosztuje od 200 zł.

Wprawdzie 18,5 cala ale dobra marka. Jeszcze pół roku temu kosztował prawie 300 zł. Obecnie jest na niego promocja w jednym z wiekszych marketów.Jak na tę cenę oferuje dobre kąty widzenia .Wprawdzie rozdzielczość mogłaby być lepsza ale jak na tę cenę to nie ma czego wymagac. 

ok dzięki.

Może ktoś jeszcze jakaś propozycja, żeby było z czego wybierać?

dobra bo miotam się jak baba.

http://www.morele.net/monitor-benq-gw2265hm-605726/

daje radę? opinie widzę pozytywne, wyjścia dvi dsub hdmi, mozliwosc przyciemniania jakimś trybem low blue light…

stanowczo odradzacie, czy może byc?