Monitor 21:9 do PS4

Mam zamiar kupić Monitor 21:9 do komputera ale też chce podłączać go do konsoli czy gry będą na nim chodzić i ekran nie będzie jakiś rozciągnięty?

O ile w grach na PC wiele tytułów wspiera taki tryb lub da się go uzyskać dzięki różnym programom dostępnym w sieci, które pozwolą uzyskać taką proporcję w niektórych tytułach jej nie wspierających i wyglądają lepiej niż w trybie 16/9, tak już gier na PS4 w tym trybie jak na lekarstwo.
Wiem o jednym takim tytule The Order: 1886 - więc szału nie ma.
Inne gry będą oczywiście “rozciągnięte” lub z pasami po bokach.
Pewnie pojawi się więcej takich gier, ale jest to “nietypowy” dla PS4 format, więc trudno powiedzieć.
Poza tym tryb 21/9 na PC w grach wymaga “porządnego” sprzętu, więc musisz oczywiście sprawdzić czy Twoja karta graficzna i wszystko inne da radę obsłużyć płynnie takie rozdzielczości w grach przed zakupem takiego monitora.

mój syn ma podobną sytuację i jak kupowaliśmy w sferisie monitor to pytałem czy będzie ok i mówili że nie powinno być problemu.

Problemu nie będzie na PC (większość gier wspiera taką rozdzielczość a więc i format).
Jednak gry PS4 będą mieć zaburzoną geometrię (lub pasy).
Dla niektórych jest to niezauważalne, więc “nie powinno być problemu” dla większości użytkowników nie zauważających takich spraw.
Dla tych, którzy cenią sobie naturalną geometrię obrazu problem w wypadku PS4 będzie.
Będzie również z uwagi na nie natywną rozdzielczość gorsza jakość samego upscalowanego obrazu.
Przy grach na konsole PS4 Pro sytuacja jest inna, gdyż wspierają one różne rozdzielczości i w niektórych z nich, będzie można uzyskać optymalną jakość.
@daro-75
Jesteś więc już po zakupie takiego monitora i możesz tutaj podzielić się opinią jak to wygląda “ogranoleptycznie” według Ciebie w grach na PC i PS4 (bo chyba taki sprzęt podłączasz do niego skoro napisałeś, że podobna sytuacja).