Monitor 21" i paski

Chciałbym zapytać, bo kupiłem używany monitor 21’’ nie miałem wcześniej tak dużego. Chodzi o to, że na nim są paski w tej samej odległości od siebie wygląda to jak by go miały dzielić… I nie wiem czy to wada czy nie w sumie trzeba się wpatrzeć… Ale może jest taka opcja nie orientuje się wiec może ktoś wie ocb? Są one poziome.

Złączono Posta : 16.01.2006 (Pon) 15:58

Oczywiście na kineskopie tak jak by wyłaczone czy coś…

gdzieś czytalem cos o takich paskach… daaaawno…

bodajże chodzi o monitor firmy sony (a moze philips - nei wiem)

starsze modele nalezace do rodziny “tych większych” mialy “pociagniete” przez kineskop dwa metalowe druciki… podobno niezauwazalne golym okiem :? … moze to wlasnie to…

a te paski wygladaja Ci na tzw. wypalone piksele (ale to sie zdarza najczesciej w samym środku monitora - jeden wypalony) czy moze

wyglada na wlasnie jakies druciki ??

EDIT:

“dwa paski”;“Sony” - jednak sie nie przeslyszalem :slight_smile: zapomnialem u siebie ujac ze chodzi wlasnie o stabilizacje obrazu… a moze kineskopu :slight_smile: ale jakos w innych monitorach kineskop sie trzyma 8)

Też mam takie dwa paski. Z bliskiej odległości i jak się dobrze przyjrzę to są widoczne. Słyszałem, że mają one za zadanie stabilizować obraz. Są wykorzystywane w technologii Trinitron. Mam monitor Sony Multiscan G400.

Pozdrawiam :slight_smile:

No to wyglądają właśnie jak druciki te paski to pewnie to. Nie wiem kto produkował sam wyświetlacz ale sam monitor jest IBM z tego co wiem Sony pomagało i wniektórych modelach są ich kineskopy więc prawdopodobnie to to :slight_smile: