Monitor 22' Panorama a starsze gry

witam

niedlugo mam zamiar zmienic sobie monitor do komputera

chodzi mi o 22 calowy monitor panoramiczny

w zwiazku z tym mam pytanie czy np takie gry jak COUNTER-STRIKE beda dobrze wygladaly na takim monitorze ?

tzn bo gdzies slyszalem ze starsze gry moga rozciagac obraz bo rozdzielczosc nie bedzie pasowala do monitora :expressionless:

moze ktos bardziej szczegolowo rozwijac ten temat :slight_smile:

dzieki z gory pozdrawiam wszystkich

Jak ci się rozciągnie (raczej nie). To sobie można go zwęzić czy cuś w ustawieniach monitora.

W sterowniku karty graficznej ustawiasz sobie jak ma sie zachowac monitor, gdy wybierzesz “niepanoramiczną” rozdzielczość,

będziesz miał dwie możliwości, albo obraz będzie przeskalownay (ale nie bedą zachowane proporcje, obraz będzie rozciągnięty),

albo zachowasz proporcje obrazu, ale po prawej i lewej stronie na ekranie bedą puste pola

Pozdrawiam :mrgreen:

Ja gram w CS na 22 Calowym, iiyamy i ci powiem że może i jest jakieś zniekształcenie ale normalnie popykuje :). Więc nie bój się :). Quake 3 też nawalam i też spoko :).

ja na rozdziałkach 1600x1200 mam obraz rozciągnięty… ale nie przeszkadza w graniu :slight_smile:

slicznie dziekuje za zainteresowanie tematem i szybkie odpowiedzi :slight_smile: dziekuje i pzodrawiam :slight_smile: