Monitor 22", Zasilacz, Tuner TV?

Ponieważ w moim wcześniejszym poście nie dostałem odpowiedzi i zaginął w akcji, postanowiłem założyć nowy, bardziej precyzyjny :wink:

  1. Co sądzicie o zasilaczu Tacens Valeo 460W (półpasywny) ?

Nie chcę za bardzo słyszeć komputera, gdy coś na nim cicho oglądam itd…

  1. Jaka jest wg. was jakość obrazu podczas oglądania TV na tunerze Winfast XP 2000 Expert przy włączeniu na max. jakości obrazu itd itp?

  2. Jaki monitor 22 calowy (bądź większy?) wybralibyście? Limit ceny - do 1300-1500zł.

Do czego ma służyć? Giełda, filmy, niekiedy jakaś gierka, ma zastępować telewizor.

Pzdr.

w porównaniu do zwykłego TV to średnia :stuck_out_tongue:

jeśli porównać tylko tunery tv to jedna z lepszych :slight_smile:

Monitor:

http://www.techplanet.pl/index.php?gk=0 … ltr=szukaj

Ja bym polecał ostatni na stronie. :slight_smile:

Ogólnie jakość na TUNERZE TV w kompie jest z 50% gorsza niż na TV.

Mireczek - ostatni na stronie to 19 calowy asus… a ostatni na stronie 11 to samsung 24 calowy za prawie 5 tysiecy… :slight_smile: wiec nie mam pojecia, ktory miales na mysli

Hmm… to zwątpiłem czy warto w takie coś sie bawić jak komputer z tv :confused:

warto :slight_smile:

ta jakośc niejest aż taka zła :stuck_out_tongue:

poniżej zżut z mojej karty

z tym że ma juz swoje lata i obrazjuż nieco pogorszył :? lub mozliwe że grafika zakłuca obraz bo obecnie jest przy grafice tuner :stuck_out_tongue:

97bf38f76d90cc2cm.jpg

22" za 1300 to porażka.

O graniu można zapomnieć na takim, smużenie gwarantowane.

Podaj jakiś konkretny model.

19" cali to ok w tej cenie.

więcej szykuj :stuck_out_tongue: i to sporo.

author_vision - no widać, że jest trochę matowy… ale faktycznie da się znieść :slight_smile:

może jakiś lepszy tuner i grafika coś jeszcze zdziałają? :>

CyraX_X - “O graniu można zapomnieć na takim, smużenie gwarantowane.

Piszesz tak, bo gdzieś tak usłyszałeś/przeczytałeś na forum czy widziałeś na własne oczy?

Chodzi mi o to czy ta informacja jest wiarygodna :), bo w sklepie nie będę miał okazji odpalić sobie jakiejś gierki i zobaczyć jak to wygląda…

Jakie modele miałem na myśli? W sumie nad dwoma się zastanawiałem:

1)http://www.gral.pl/preview/BenQ/Benq22_cali_LCDFP222WHWIDE8msHDMIDVI_60.php

  1. http://www.gral.pl/preview/Iiyama/Iiyama22_cali_LCDProLiteE2200WS-B1DVI5msczarnywide_38.php

Wiem wiem, mają matryce TN… ale np. tu http://www.suntec.pl/tech.html można przeczytać, że wbrew pozorom nie są one takie złe - to jak w końcu, bo głupieję?

Popieram mojego poprzednika ta Iiyama jest świetna przynajmniej z opisu a do tej matrycy TN to niewiem bo nie jestem obeznany w monitorach i nie porownywałem matryc

Ja mam tą IIyame … kupiłem w grudniu i jestem bardzo zadowolony.

Co pprawda nieznacznie smuży, jeżeli wziąc pod uwage czarne napisy na białym tle, ale to chyba każdy. Ogólnie daje mu 5+ … filmy ogląda sie cudnie, po przełączeniu na cyfrowe wyjście poprawiła sie jakość niż ze standardu.

Ja bym polecił, jest wart swojej ceny. :slight_smile:

author_vision a co to masz za kartę, bo ja kilka lat temu miałem PixelView i obraz był dużo lepszy niż to co pokazałeś na zdjęciu? Chociaż przyznam że ustawić tę kartę żeby cokolwiek dało się oglądać to trzy dni mi zajęło.

raposo a nie myślałeś nad kartą DVB Sat ? Fakt że drożej to wyjdzie bo prócz karty dochodzi czasza+ konwerter ale za to jakość obrazu jest już żyleta no i liczba programów też swoje robi.

powiem Ci tak, widziałem w akcji sporo monitorów z matrycą TN. głównie u znajomych i jeden u mnie. nigdy nie było ciekawie. fakt że były to oszczędne monitory.

Jak kupowałem mój ostatni to poczytałem o matrycach PVA/MVA, poszedłem do Media Markt obejrzałem jak wyglądają ten monitory na żywca, wybrałem 4 a później zadzwoniłem do znajmego ze sklepu komputerowego i zapytałem czy ma któryś z nich. Miał 2 :smiley:

Pokazał mi jak wyglądają na nich filmy, gierkę odpalił, oceniłem barwy/jasność, popatrzyłem z każdej strony czy ma dobre kąty widzenia (na te co podaje producent nawet nie patrzyłem), sprawdziłem regulację i się w domu zastanowiłem który…

a później w domu przez neta zamówiłem i wyszło 80zł taniej jak u niego :stuck_out_tongue:

Sorry - myślałem o “Samsung 22’’ SM226BW czarny”. Matryca TN III.

http://www.techplanet.pl/index.php?gk=0 … ore&filtr=

W filtrze wystarczy wybrać 22 cale i znajdzie wszystkie. :slight_smile:

Monitor ten jest rozchwytywany, dlatego trzeba pilnować.

AD1. Wszystko zależy od tego, jakie stawia sie monitorowi wymagania. :slight_smile: Wśród CRT też niby super extra, a widoczna była różnica między monitorem a monitorem … której większość użytkowników nie zauważała i była zadowolona. :slight_smile:

Ja ze swojej IIyamy jestem zadowolony, nie robie na niej extra cudów to też mi wystarcza … a wiadomo jak to jest … profesjonaliści używają sprzętu profesjonalnego … a po co wydawać pieniądze na taki, skoro będzie sie na nim przeglądać neta, oglądać filmy?

AD2. Niestety nie każdy ma możliwośc “pobawienia” sie monitorem przed zakupem. Żaden sklep nie otworzy pudełka " bo tak ". :slight_smile:

portagen -" po przełączeniu na cyfrowe wyjście poprawiła sie jakość niż ze standardu."

tzn z jakiego na jakie? :smiley:

Że tak powiem… nie siedzę w tym za głęboko :).

fiero - DVB SAT tzn karta satelitarna tak? Z tym, że ja nie mam anteny satelitarnej… :slight_smile: mam jedynie kabel od kablówki pociągnięty do siebie do pokoju. Oczywiście może czegoś nie wiem i nie potrzebuję tego czy coś… Z tunerami TV pierwszy raz mam przyjemność, dlatego proszę o wyrozumiałość i jakieś objaśnienie :slight_smile:

CyraX_X - to może dlatego, że były to jak powiedziałeś “oszczędne” monitory? Kolega wyżej Iiymę zachwalał i nad nią też głównie rozmyślałem…

W gierki i tak rzadko gram (brak czasu na te pożeracze :slight_smile: ), bardziej w sferze rozrywek interesowałyby mnie filmy/tv :smiley:

Swoją drogą to słaby kumpel musiał być skoro nie dał ci zniżki :smiley:

Złączono Posta : 12.04.2007 (Czw) 20:56

Mireczek - no widzę, że parametry chyba nawet lepsze od Iiymy… ale i cena już większa o stówkę… I tu też pojawia się pytanie czy warto tę stówkę dopłacić czy też nie :).

portagen - jestem podobnego zdania. Nie mogę też zwracać uwagi na takie detale, że w quaku III na jednym monitorze jak strzele to będę widział lepszą eksplozję, a jak strzelę na drugim to gorszą, gdy różnica w cenie to np 400zł i 3 cale na niekorzyść pierwszego. Tym bardziej, że w quaka nie gram :D.

Potrzebuję monitora, który zastąpi mi telewizor (więc musi być w miarę duży), posłuży do pracy (giełda) i będę mógł oglądać na nim przyjemnie filmy :).

Iiyma da radę? :slight_smile:

Z analogowego na cyfrowe … z D-Sub na DVI-D

Co do IIyamy, u mnie daje rade do zastosowań " domowych ", a jej cena jest przystępna.

W sumie kupując ją pytałem kumpla, powiedział wtedy, że opłaca sie za tą cenę, bo monitory IIyamy dobrze sie sprawują …

Ja nie żałuję. :slight_smile:

Okej. Czyli już prawie jestem zdecydowany na Iiyamę.

Pozostał Tuner TV… Ktoś coś doradzi ciekawego? Coś co będzie oferowało bardzo dobrą jakość za przystępną cene… :slight_smile:

Wtedy już nie pozostanie mi nic jak tylko wybrać się na zakupy :).

Pozdrawiam