Monitor 24-25 cali do 600-700 zł

Witam, szukam jakiegoś monitora 24-25 calowego z budżetem ok. 700 zł. Do monitora będzie podłączony PC, PS4 i Nintendo Switch :slight_smile: Nie oczekuję nie wiem jakich wodotrysków, bo wiem, że w tej cenie ich nie dostaną, ale interesują mnie przyzwoite kolory :slight_smile:

Swój wzrok zwróciłem w kierunku SAMSUNG Curved LC24F396FHUXEN oraz Iiyama G-Master G2530HSU-B1 Black Hawk.

Pierwszy wybrałem ze względu, że w pracy używam Samsunga z zakrzywionym ekranem i mi bardzo odpowiada. Ale jest to model zdecydowanie wyższy , a ja prywatnie w domu takiego nie potrzebuję. Drugi wybrałem, bo podobno jest to po prostu dobry monitor w tej cenie.

Nie gram w jakieś ultra szybkie gry. Najbardziej dynamiczną grą w jaką będę grał będzie prawdopodobnie Bloodborne, Super Smash Bros, Wiedźmin, Overwatch czy przyszły Cyberpunk. Przeważnie zaś będzie grane w Hearthstone i MTG Arena.

Który byście wybrali z tych dwóch? Czy może jeszcze jakiś inny ? :slight_smile:

Mam identyczny monitor Samsung Curved. Kupiony rok temu. Ja z monitora zadowolony jestem, jak i do gier, filmów, spisuje się świetnie. Fajne opcje ma, niby szczegół, ale komuś przydadzą się.

Ja polecam też ten:

nie wiem, czy ten MSI nie byłby lepszy?

  • posiada lepszy czas reakcji
  • matryca VA, dobre kolory, kąty widzenia

MSI nie ma dobrych kolorów, bynajmniej nie takie jak LG, a czas reakcji tak samo 1ms. Koszt 150zł więcej, tylko po co?

widziałeś w ogóle tego MSI na oczy? :slight_smile:

Tak widziałem monitory MSI optix i nie ma za co 150 zł dopłacić.

Panowie, a co myślicie o stówce droższym od mojego budżetu Acer Nitro VG240YUBMIIPX, ale już posiadającym rozdzielczość 2K i ekran IPS? :slight_smile:

1 polubienie

Nie proponuję Acerów, bo mając do wyboru 5 sztuk w sklepie, prawdopodobnie każdy będzie dawał inny obraz, zaczyna to rosnąć do statusu legendarnego w przypadku monitorów Acera.

1 polubienie

Rozumiem :slight_smile: W taki mrazie chyba wezmę tego LG :slight_smile:

Nie bierz tego LG wpisz tylko w google nazwe LG i problem :wink: paski na ekranu nierówności itp
Acer nitro lepszy :slight_smile: chcesz o nim info to pisz mój kuzyn dostał na komunie
Fajny jeszcze jest Philips

To raczej Twoja opinia, zresztą nawet kilkadziesiąt sztuk z problemami to nic przy liczbie produkowanych. Wg mnie też nie jest przypadkiem, że forum w tematach jest identycznie. Acery badziew i częste wady, a LG raczej daje spokój.

Właśnie już od kilku osób słyszałem opinię, że Acery to kupka złomu… Zdecydowałem się na LG tylko w wersji 27 calowej :slight_smile:

daj znać, jak będzie się sprawować :slight_smile:

W sklepie nastąpiła zmiana planów i wziąłem ASUS Curved VZ27VQ. Spodobały mi się jego kolory, fajne kąty i ogólnie wygląd. Spisuje się znakomicie nawet w szybszych grach :slight_smile:

OK, niech służy dobrze. Jednak myślałem, że bardziej pod gry weźmiesz :slight_smile:

Był taki zamiar, bo szedłem do sklepu z zamiarem kupna tego LG :slight_smile: Ale zacząłem oglądać 27 calowce do 800 zł i jak zacząłem sobie porównywać obraz to tutaj mi się wydał najfajniejszy, a że opóźnienie ciut większe to sobie tłumaczę, że nie jestem progamerem i pewnie i tak starczy :slight_smile: Na szybko odpaliłem wczoraj Wiedźmina i OW i chodzi płynnie, lag nie jest odczuwalny, więc jestem zadowolony z zakupu :slight_smile: