Monitor 24-25 cali w budżecie około 1500zł

(SuperDziadek) #1

Witam,

Pisze ten temat ponieważ poszukuję monitora 24-25 cali, tak jak w temacie budżet wynosi około 1500zł.

Fajnie by było gdyby był to monitor ips i tutaj pojawia sie pytanie czy warto kupować ips na rzecz lepszych kolorów czy może lepiej tn ze względu na szybkość ? Zapatruję się na monitor w rozdzielczości 2560x1440p. Moglibyście coś polecić ? Ewentualnie na co zwrócić uwagę ?

Znalazłem takie dwa monitory

Dzięki za odpowiedź

Pozdrawiam

(daro-75) #2

ja mogę della polecić z doświadczenia https://www.sferis.pl/monitor-dell-u2515h-25-led-ips-wqhd-6ms-2mln1-2xhdmi-mdp-dp-usb3-p365753

(nietopyrz) #3

[quote=“SuperDziadek, post:1, topic:524895”]
Witam,

Pisze ten temat ponieważ poszukuję monitora 24-25 cali, tak jak w temacie budżet wynosi około 1500zł.

Fajnie by było gdyby był to monitor ips i tutaj pojawia sie pytanie czy warto kupować ips na rzecz lepszych kolorów czy może lepiej tn ze względu na szybkość ?
[/quote]Cześć,

jak mamy trafnie pomóc, skoro nie napisałeś nic o zastosowaniu i karcie graficznej etc.?

(piotrekplay) #4

Pełna recenzja: http://www.tftcentral.co.uk/reviews/dell_u2515h.htm
Bardzo dobry sprzęt zarówno do rozrywki (grania, filmów) jak i pracy.

(SuperDziadek) #5

Mój błąd, wiec tak aktualnie jest to gts 250 ale w wakacje będzie wymieniony na Asus Strix GTX 1080. Zastosowanie, czasami w coś zagrać, praca biurowa oraz jakieś małe projekty.

(nietopyrz) #6

[quote=“SuperDziadek, post:5, topic:524895, full:true”]
Mój błąd, wiec tak aktualnie jest to gts 250 ale w wakacje będzie wymieniony na Asus Strix GTX 1080. Zastosowanie, czasami w coś zagrać, praca biurowa oraz jakieś małe projekty.
[/quote]Jeżeli głównie do pracy biurowej - wedle Twoich słów - to przydałby się monitor oszczędzający wzrok, a takim są Eizo z serii FlexScan.
http://www.tftcentral.co.uk/reviews/eizo_ev2455.htm
np. EV2456, EV2451 bądź starsze 2450, 2455. Nie mają, nie wiadomo jak dobrego input laga, ale za to nadrabiają ergonomią i funkcją ECOview, która dostosowuje moc podświetlenia matrycy do natężenia oświetlenia w pomieszczeniu. Jak wspomniałem, nie jest to najlepszy wybór stricte do grania lub wyłącznie z myślą o filmach (za słaba czerń), lecz dla osoby, który bardzo długo, nierzadko dzień w dzień, siedzi przed ekranem podczas chociażby pracy, w tej cenie, jak najbardziej jest jednym z lepszych.

PS
Odnośniki w pierwszym poście źle wstawiłeś.

(SuperDziadek) #7

Dzięki za odpowiedź, a co byś powiedział na temat któregoś monitorów które wstawiłem w pierwszym poście ? Może się źle wyraziłem, ponieważ ilość pracy biurowej będzie równa graniu.

(bmfoo444) #8

Posiadam ASUSA VG248QE FullHD 144Hz 1ms. Bardzo ładna jakość obrazu, brak jakichkolwiek pixeli, działa bardzo płynnie, nie zacina się. Polecam

(SuperDziadek) #9

Dzięki za odpowiedź ale szukam w rozdzielczości 2560 x 1440 p.

(piotrekplay) #10

Link do pełnej recenzji Della wkleiłem, bardzo dobry sprzęt.
Ten Acer to monitor gamingowy z bardzo wysokim odświeżaniem. Żeby grać w 4K w 144fps, trzeba 2x 1080ti w SLI i zjechać z detalami. Do tego przehandlowujesz jakość kolorów oraz kąty widzenia - to matryca TN.

(SuperDziadek) #11

Dzięki dzięki za link. Właśnie to odwzorowanie kolorów zniechęca mnie do matrycy TN dlatego prawdopodobnie zdecyduje się na tego della.

(nietopyrz) #12

[quote=“SuperDziadek, post:9, topic:524895, full:true”]
Dzięki za odpowiedź ale szukam w rozdzielczości 2560 x 1440 p.
[/quote]Z tak małym budżetem i tylko 24 calami trochę bez sensu wymaganie (przy 27" miałoby sens). Do takiej rozdzielczości przydałaby się też niezła karta. Trzeba iść na większe kompromisy lub zwiększyć znacznie budżet.

Sprawdź Samsung C24FG70. https://pcmonitors.info/reviews/samsung-c24fg70/
Poza możliwością wystąpienia purple issue, brak większych wad. Przyzwoite kolory, kontrast, czerń. 144Hz. Freesync (dobrze byłoby posiadać kartę od AMD, żeby wykorzystać tę technologię).

Rada ogólna. Zamawiałbym przez internet i dobrze przetestował przez pierwsze niecałe dwa tygodnie. Jak się nie spodoba, zgłosisz chęć zwrotu bez podania przyczyny i będziesz miał kolejne dwa tygodnie na odesłanie monitora. Stracisz tylko na kurierze, lecz empiria pozostanie.

(SuperDziadek) #13

Rozumiem, jeśli mówisz o zwiększeniu budżetu to o ile musiałbym zwiększyć aby uzyskać jakąś konkretną i sensowną propozycje ?

(nietopyrz) #14

[quote=“SuperDziadek, post:13, topic:524895, full:true”]
Rozumiem, jeśli mówisz o zwiększeniu budżetu to o ile musiałbym zwiększyć aby uzyskać jakąś konkretną i sensowną propozycje ?
[/quote]ASUS PG279Q (do kart nVidii) lub MG279Q (do kart AMD).
http://www.tftcentral.co.uk/reviews/asus_rog_swift_pg279q.htm#conclusion

(SuperDziadek) #15

Aż tak nie zaszaleję zceną, a co byście powiedzieli na temat tego asusa ?

(nietopyrz) #16

[quote=“SuperDziadek, post:15, topic:524895”]
Asus MX25AQ
[/quote]Jak pisałem. 25 cali i WQHD, jeżeli nie siedzisz z nosem w monitorze, to tak trochę bez sensu.

(adasko3) #17

również polecam dell’a