Monitor 24-cale do pracy "biurowej'

Cześć, przymierzam się do nowego monitora (może dwóch takich samych…). Nie gram, nie oglądam filmów na monitorze ogólnie 99.9% to praca + hobby (czyli np. dobreprogramy.pl…).
24-cale, musi mieć VESA. Myślę o wyborze między
Acer Nitro VG240YP 24” FHD IPS 1ms 144Hz, lub IIYAMA G-MASTER RED EAGLE GB2470HSU-B1 0,8MS 165Hz, są teraz po 750zł.
IIYAMA mi się podoba z gwarancją ‘martwych pikseli’. Co możecie mi doradzić, a może coś tańszego jeszcze z IIYAMA, jak nie gram? Podłączać się będę po HDMI.

Masz tak niskie wymagania, że co byś nie wybrał będzie dla ciebie dobre. Wystarczy że będzie to FHD, IPS/VA 24 cale 75Hz. To wszystko. Reszta to wygląd a wygląd to rzecz gustu.

Sam sobie zaprzeczasz. Skoro nie grasz to po co Ci 144Hz i więcej? Zamiast tych zbednych dla Ciebie wodotrysków zainteresował bym się w podobnej cenie monitorem o przekątnej 27’.

@sidkwa @format_c
Przez to Was się ptyam. Nie mam pojęcia czy 144/165Hz będzie miało wpływ na komfort mojej pracy biurowej. Ogólnie podstawa to ma być matowy ekran. Jakby np. coś z IIama wybierać, na co zwrócić uwagę?
27 cali - też myśllałem, żeby iść w tę stronę, może iyama G-Master G2740HSU?
27-cale IIama to właśnie iyama G-Master G2740HSU to 729zł. 75Hz, matryca IPS. Niewiele droższe są ProLite X2783HSU-B3 z matrycą AMVA+. Co będzie lepsze? AVMA jak szukam po internecie, to lepsza czerń, za to IPS lepsze kolory… Chyba lepiej IPS?

Nie będzie. Jeżeli nie grasz w zupełności wystarczy ci monitor 60Hz (choć ja bym celował w 75Hz). Dzięki temu zaoszczędzisz pieniądze i tak jak pisał @format_c lepiej zamiast tych Hz kupić coś albo większego calowo albo z większą rozdzielczością niż FHD. Przy twoich wymaganiach każda marka spełni twoje oczekiwania czy to Acer czy iyama. To nie ma znaczenia. Wybierz ten który cenowo najbardziej ci odpowiada i wizualnie.
IPS lepsze kolory, VA lepsza czerń. Jak na monitorze nie oglądasz filmów ja bym wybrał IPS. Do oglądania filmów (moim zdaniem oczywiście) lepsze byłoby VA.

Ja kiedyś byłem przedstawicielem PC Master Race i próbowałem być na bieżąco z nowinkami technologicznymi. Mocne karty graficzne, szybki procesor i tak dalej. Stare czasy, a wywód tylko po to żeby podkreślić to, że żaden przeskok z generacji karty graficznej na wyższą nie był tak odczuwalny dla komfortu użytkowania jak zmiana wyświetlacza na większy. I oczy mniej się męczą i wszystko jakieś takie wyraźniejsze. Na serio kupno 27 calówki było jednym z najlepszych wyborów mojego życia. Teraz siedzę na 32’, a i większym bym nie pogardził.

Dzięki, nigdy nie pracowałem na '27 i przemyślę z dzień. W jakiej odległości siedzisz od monitora? Sprawdziłem teraz, około 85cm. Pracuję na 2 x 24 cale + spoglądam sporadycznie na laptopa (do laptopa podłączone dwa monitory), po robocie przełączam się na ‘pudło’ prywatne i już tylo dwa monitory 2 x 24.

Jak teraz pracujesz na dwóch monitorach to może pomyśl o czymś o proporcjach ekranu 21:9 np. SAMSUNG 34,1" LS34J550WQUX Czarny wyjdzie porównywalnie cenowo do tych Twoich monitorków o których myślałeś na początku (duet).

To lepiej kasę przeznaczyć na monitor z lepszą matrycą czy świadectwem kalibracji.

IMHO kupiłbym della, lenovo albo coś innego co powszechnie występuje w korpo i nie sprawia problemów.

Tylko jest ekstremalnie krzywy :wink:

@bachus, zobacz też ten:

Taa, do pracy z antyrefleksem, to tylko to:

Mam teraz na biurku bardzo podobny model Philipsa: 243V5L

Fajny model, biorąc pod uwage koszt.
(recenzja użytkownika we własnej osobie) :wink: