Monitor - 24" czy 22"?

Mam dylemat, jaki monitor kupić aby był zarówno do pracy jak i filmów, na co szczególnie zwrócić uwagę przy wyborze monitora? Jaki polecacie?

po pierwsze dowiedz się czy twoja karta graficzna obsługuje rozdzielczości natywne takich monitorów.

Do jakiej pracy będziesz wykorzystywał ten monitor? Grafika? Czy może tylko office, internet itp.?

Jeśli masz 1000zł to polecam to co mam w podpisie. 1920x1200 to jednak bardziej standardowa rozdzielczość od 1680x1050, bo na tej pierwszej można pixel w pixel odtwarzać filmy/oglądać tv w rozdzielczości 1080p.

Dodatkowo tyle pixeli faktycznie daje możliwość odpalenia dwóch programów i w obu pola robocze będą większe od formatu A4.

grafike mam radeon 3850 512 zalman edition to chyba powinno śmigać?:> Komputer raczej do pracy, ale też dużo czasu poświęcam grom jak i internetowi.

Również byłbym za wyborem 24 calowego monitora. Obecnie mam “tylko” 22 calowy i jednak rozglądam się za czymś większym. :wink: No i oczywiście 24 calowe LCD mają już FullHD czego jednak brakuje w wersjach 22

Nie ograniczaj się bierz 30" (4000 zł) będziesz miał 2xFullHD :lol:, naukowo zwiększoną produktywność o 100%, prawdziwe kino domowe i wrażenia z gier jakości tych z konsol. Niestety rozdzielczość 2500x1600 wymaga odpowiedniej karty a do grania w tej rozdzielczości super mocnej karty.

Moje monitorki patrz w stopce i naprawdę nie wyglądają w pokoju na jakieś kolosy.

hehe nie no poważnie pytam ;p co myslicie o tym?

http://www.agito.pl/powyzej-19/lg-24-lc … 33694.html

Nie wiem jaka to matryca ale parametry są niezłe( edit: matryca TN, czyli podstawowa ). Przy tym rozmiarze radze tylko uważać na kąty (słabe kąty: efekt: obraz na górze ciemny a na dole jasny i to rzeczywiście widać!) Jeśli da rade zażądaj prezentacji monitora i sprawdź czy wszystko jest ok

Akurat ten lg jest dość duży jak na 24 cale, nie ma zbyt rewelacyjnej czerni, ma pare niepotrzebnych funkcji, ładnie wygląda, nie ma oddzielnego portu hdmi, nie ma portu dla słuchawek (konieczne gdy dźwięk idzie przez hdmi). Niedawno przed zakupem tego benq G2400W długo siedziałem w sieci szukając opinii na temat monitorów w tej rozdzielczości i fakt iż zawsze miałem uprzedzenia do firmy benq (najpierw żółtawe matryce, potem trzeszczące obudowy itp.) tylko potwierdza fakt iż jest to chyba najlepszy wybór do 1500zł :slight_smile:

http://www.agito.pl/powyzej-19/benq-24- … 27584.html

pixel mapping 1:1, kolory z pudełka bardzo naturalne, bardzo lekki, energooszczędny, da się pracować przy najwyższej jasnośc (tzn. nie razi za bardzo), brak smużenia, wspomniany bogaty zestaw złącz, ostre czcionki, solidna podstawa, dobrze spasowana obudowa.

Nie patrz na kontrast w lg bo nie jest to faktyczny kontrast osiągalny na pojedyńczej klatce tylko dynamiczny w praktyce niespecjalnie dobry dobry w użytku. Wysoka jasność w lg pociąga za sobą mniejszą równość podświetlenia w porównaniu do benq’a, w nim świetlówki przebijają minimalnie i tylko przy 100% czarnym obrazie, z jasnością powyżej 60% i dodatkowo musisz na to specjalnie zwracać uwagę aby zauważyć.

Na dobrą sprawę jedynymi zaletami lg są gwarancja na bady 30 dniowa i ładniejsza obudowa (w benq jest prosta matowa obudowa, bardzo cienka ramka, w lg nieco designerska, sporo większa niż w benq i w łatwym do pobrudzenia lakierze który jest ładniejszy od matu tylko kiedy jest czyściutki).