Monitor a karta graficzna

(Marcin21nike) #1

Witam, chciałem Was się spytać o rade. Zatem mam zamiar kupić nowy monitor LCD gdzieś tak 19 cali w przystępnych cenach. Nie zależy mi o monitorze drogim i dobrze wyposażonym lecz takim na którym będzie można swobodnie grac w gry i który ma dość dobra jakość obrazu. Przechodzę do sedna sprawy, otóż gram w parę gier np lineage 2, cod 4, cod5, mam karte graficzna Radeon 9550, jakoś się gra(nie na full detalach, lecz tak aby jakis tam komfort gry był :D), komputer tez nie mam za nowego ale cóż :slight_smile: nie wybrzydzam :stuck_out_tongue: Zatem chodzi mi o to czy przy grach przy jeszcze większej rozdzielczość stracę przy taj karcie graficznej jakość i zaczną mi spadać FPSy przy graniu. Nie znam się za bardzo na doborze takim ale chciałbym się dowiedzieć czy można swobodnie kupić taki monitor do mojej karty graficznej i będzie utrzymana komfort gry :slight_smile:

Pozdrawiam.

(adam749) #2

Kupujesz monitor, a nie katę, więc jak zwiększysz rozdziałkę to efekt będzie taki sam jak przy starym monitorze, tylko obraz będzie inaczej wyglądać (jeżeli przechodzisz z CRT na LCD).

(Marcin21nike) #3

Przechodze z LCD na LCD :smiley: Czyli nic nie strace przy wiekszej rozdielczosci?

(adam749) #4

Znaczy jak to zawsze bywa im większa rozdziałka tym mocniejsza grafa potrzebna, czyli jak Twoja tego nie wytrzyma to będzie spadek FPS. Ustaw sobie teraz większą i tak będzie chodzić na nowym.

(Marcin21nike) #5

Ok dzieki