Monitor a karta graficzna

Witam, chciałem Was się spytać o rade. Zatem mam zamiar kupić nowy monitor LCD gdzieś tak 19 cali w przystępnych cenach. Nie zależy mi o monitorze drogim i dobrze wyposażonym lecz takim na którym będzie można swobodnie grac w gry i który ma dość dobra jakość obrazu. Przechodzę do sedna sprawy, otóż gram w parę gier np lineage 2, cod 4, cod5, mam karte graficzna Radeon 9550, jakoś się gra(nie na full detalach, lecz tak aby jakis tam komfort gry był :D), komputer tez nie mam za nowego ale cóż :slight_smile: nie wybrzydzam :stuck_out_tongue: Zatem chodzi mi o to czy przy grach przy jeszcze większej rozdzielczość stracę przy taj karcie graficznej jakość i zaczną mi spadać FPSy przy graniu. Nie znam się za bardzo na doborze takim ale chciałbym się dowiedzieć czy można swobodnie kupić taki monitor do mojej karty graficznej i będzie utrzymana komfort gry :slight_smile:

Pozdrawiam.

Kupujesz monitor, a nie katę, więc jak zwiększysz rozdziałkę to efekt będzie taki sam jak przy starym monitorze, tylko obraz będzie inaczej wyglądać (jeżeli przechodzisz z CRT na LCD).

Przechodze z LCD na LCD :smiley: Czyli nic nie strace przy wiekszej rozdielczosci?

Znaczy jak to zawsze bywa im większa rozdziałka tym mocniejsza grafa potrzebna, czyli jak Twoja tego nie wytrzyma to będzie spadek FPS. Ustaw sobie teraz większą i tak będzie chodzić na nowym.

Ok dzieki