Monitor Asus T1 a Mpeg 4


(system) #1

Mam pytanie dotyczace tego monitora czy on bedzie obsługiwał mpeg 4 ?? Zamierzam kupic ten monitor wiec dlatego takie pytanie !!


(Cedar) #2

Z ciekawości przeszukałem trochę stronek i wszędzie podane tylko, że DVB-T ale czy Mpeg2 czy Mpeg4 nigdzie nie znalazłem.

Tu masz instrukcje po polsku, ściągnij i się wczytaj, może tam coś podali:


(Kpc21) #3

W Internecie raczej tego nie sprawdzisz. Jeśli tam gdzie mieszkasz/będziesz kupować ten monitor jest już DVB-T, nie pozostaje nic innego niż sprawdzenie.


(Cedar) #4

Kpc21 , Mam wrażenie, że jeśli ten monitor miałby MPEG4 to producent by się tym chwalił (zwłaszcza w Polsce) a na żadnej stronce nie rzuciło mi się w oczy nic na ten temat (w jakimś tylko komentarzu było coś w stylu - "kiepski, on ma tylko mpeg2..."


(Kpc21) #5

Ale nigdzie nie jest to potwierdzone. Asus nie produkuje telewizorów, ich dział marketingowy może nawet nie wiedzieć o tym, że istnieją różne standardy kodowania DVB-T, nic dziwnego że się nie chwalą. W przypadku monitora tuner TV (a tym bardziej DVB-T) jest tylko dodatkiem.

on się sugerował zapewne tym:


(system) #6

Jeśli ten monitor nie obsługuje mpeg 4 to po jakiego grzyba jest na polskim rynku do cholery !!


(Cedar) #7

Z tym pytaniem to do producenta musisz się udać. Wyrobów z MPEG2 jest bardzo dużo a standard, który będzie/jest używany w Polsce (mpeg4) nie jest aż tak bardzo popularny i producenci/dystrybutorzy/sprzedawcy sprzętu bardzo często żerują na niewiedzy klientów.