Monitor ASUS VW193D-B problem

Witam. Niedawno kupiłem nowy złożony komputer oraz monitor ASUS-a, którego dokładna nazwa widnieje w temacie. Wszystko ok, lecz gdy w opcjach monitora zmieniam tryb np. na Theater Mode jest mały problem. Na pasku mam np otworzoną jakąś stronę w firefox’ie i otwieram ją to widzę jak zmienia się ostrość obrazu (najbardziej w topie przeglądarki oraz białych miejscach) tzn. obraz się bardziej po ciemnia i tak za każdym razem. Nie mam pojęcia czy jest to jakieś uszkodzenie fabryczne czy też trzeba zmienić coś w opcjach. Pozdrawiam.

To jest funkcja Splendid w Asusie, czyli kilka trybów pracy monitora przeznaczone do różnych zadań (gry, oglądanie filmów, praca z tekstem itd)

Tutaj masz to dokładnie wyjaśnione

http://event.asus.com/vga_newfeatures/poland/

Temat: [PROBLEM] Monitor ASUS VW193D-B

Witam. Przeczytałem to, lecz chodzi mi o to, ze gdy mam ustawione np splendid na standardowy to wszystko jest ok. Natomiast problem pojawia się podczas zmiany np na theater mode / game mode itp. Po prostu monitor dziwnie sie zachowuje. Kiedy mam na pasku zadań np. odpaloną przeglądarkę firefox i kliknę na nią a ona rozwinie się na cały ekran to białe paski u góry się robią się ciemniejsze. Tak samo jest, gdy wrócę do pulpitu, to widzę także ściemniający się lekko obraz. Tak jakby za każdym razem obraz się dostrajał lub łapał ostrość. Nie potrafię tego dokładnie wytłumaczyć, ale nie jest na pewno to normalne, gdyż kolega który ma taki sam monitor nie ma czegoś takiego.

Być może monitor jest uszkodzony. Skontaktuj się z serwisem Asusa i spytaj ich co oni na to

Monitor kupiłem zaledwie 3 dni i jest chyba nie możliwe aby zepsuł się w tak krótkim czasie użytkowania.

Chciał bym powtórzyć że wszystko jest dobrze na Splendid standardowy (Monitora) ale gdy ustawiam na game lub inne, monitor zachowuje się dziwnie, tak jak wyżej opisałem.

Ale gdy zainstalowałem sterowniki ASUS Splendid w ustawieniach, wszystkie funkcje są zablokowane.

Proszę o pomoc.

Może być fabrycznie trafiony. Takie sytuacje się zdarzają

chce sie dołaczyc do tematu bo mam taki sam monitor od roku i dzis zaczałem bawic sie opcjami lecz zle cos poustawiałem dałem reset po resecie czionka zrobiła sie niewyrazna i bardzo bala oczy probowałem zmieniac wszystko w image ale to nic nie dało prosze pomozcie ja nie daje rady siedziec na kompie a najgorzej jest jak jestem w przegladarce sa tak zniekrztałcone kolory prosze pomozcie!!