Monitor Belinea-akcesoria, rady

Witam!

Dostałem ostatnio monitor Belinea LCD chyba 16 cali, ale bez żadnych akcesoriów.

Kupiłem do niego kabelek D-SUB, ale po podłączeniu nie chce się włączyć.

Ma też wtyczkę zasilania, taką jak u PSP i wejście słuchawkowe. Zastanawiałem się czemu.

Okazało się, że głośniki są z przodu.

Nie wiem jaki to model, bo jakiś ktoś odkręcił zaślepkę z tyłu.

Mam pytania:

  1. Jakiej mocy powinien być ten zasilacz?

2.Monitor nie ma żadnych śrubek z tyłu, ale obudowa się trzyma. Czy to może przeszkadzać w użytkowaniu.

3.Do czego może służyć przycisk AUTO?

4.Jak wyczyścić obudowę, żeby nie była taka półżółkła?

  1. Jako, że nie wiem co to za model monitora (“chyba 16 cali” też nie pomaga, a przekątną można zmierzyć) to trudno podać moc zasilacza, tym bardziej, że gniazdko takie jak w PSP może mieć zasilacz o dowolnych parametrach. Zapytaj się osoby od której go dostałeś, czy nie zapomniała czasem o zasilaczu, raczej sam zasilacz bez monitora się temu komuś nie przyda. A chociaż mógłbyś wtedy sprawdzić jakie ma parametry.

  2. No jak się trzyma to nie będzie przeszkadzać do momentu, aż odpadnie, co może nastąpić w każdej chwili, w zależności od tego jak mocno się trzyma. Jeśli jednak tam nie ma żadnych miejsc na śrubki to może tak miało być.

  3. Zapewne do szybkiej automatycznej konfiguracji monitora, ewentualnie w menu monitora do cofnięcia się do poprzedniego podmenu. W iiyama przycisk auto służy także do menu szybkiego dostępu (głośność i jasność ekranu, nic więcej).

  4. Tutaj niestety nie mam żadnego doświadczenia, ale na pewno nie wodą z kranu, bo źle wpływa na elektronikę :stuck_out_tongue:

Jakbyś mógł to wrzuć zdjęcia tego monitora, może wtedy coś więcej się uda ustalić. I zmierz przekątną. Jak będzie znana przekątna + fakt, że są głośniki z przodu + osobny zasilacz, to może się uda ustalić model monitora.

jak zmierzyć przekatną?

monitor był sam, dostałem od znajomego elektryka, który znalazł go na złomie i naprawił, pokazał mi, że działa dał tylko monitor, zasilacz był jego potrzebny do innego monitora…

są miejsca na śrubki, ale nie ma srubek

co się stane jak odpadnie tylna obudowa?

Aby zmierzyć przekątną, przykładasz miarkę do przekątnej prostokąta jakim jest ta część ekranu, która wyświetla obraz. Dostajesz wymiar w centymetrach i za pomocą google lub innego konwertera zamieniasz na cale. Wyjdzie ci niedokładna liczba, którą przybliżasz z dokładnością do jedności. I masz swoją przekątną. Skoro monitor działał na zasilaczu znajomego, to go zapytaj jakie parametry miał ten właśnie zasilacz. I będziesz wiedział jakiego potrzebujesz.

Co do tych śrubek możliwe jest, że obudowa nie odpadnie nigdy. Jeśli tak się jednak stanie to też żadnych trwałych uszkodzeń monitora nie powinno być. Ale jeśli go wtedy dotkniesz może porazić cię prąd.