Monitor DELL p2212H VGA - podłaczenie do laptopa z HDMI

Witam. Posiadam laptopa lenovo y700 z wejściem HDMI. Kupiłem monitor dell z wejściem VGA oraz kabel przejściowy z VGA na HDMI. Podłaczylem VGA do monitora oraz HDMI do laptopa i nic się nie dzieje. Czy monitor powinien działac?

Jeżeli przejściówka i laptop jest ok, to powinien. Ja bym jeszcze podał system operacyjny, czasem trzeba przełączyć na dodatkowe wyjście (np. w klawisz Windows + P).

windows 10, czegokolwiek nie zrobię ekran nie dostaje sygnału :confused:

Monitor jest na 100% sprawny? Laptop jest na 100% sprawny? Może masz np. w telewizorze HDMI, żeby testowo podłączyć monitor? Masz trzymożliwości:

  • uszkodzony monitor,
  • uszkodzony / źle skonfigurowany laptop,
  • uszkodzony kabel/przejściówka,

 

Masz nowe sterowniki? Google coś często w przypadku Lenovo wypluwa o problemie po aktualizacji do 8.1 albo W10 o sterownikach:
http://www.tomsguide.com/answers/id-2251155/recognize-laptop-connected-hdmi.html

monitor działa, przejściówka też tylko w laptopie nie potrafie ustawić aby wykrywało ten monitor. Sprawdzałem też pod innym monitorem i też nie wykrywa.

  • jak sprawdzałeś przejściówkę,
  • czy jak pytałem podłączałeś monitor kablem HDMI do innego urządzenia (np. telewizora)?

kabel http://allegro.pl/060-kabel-vga-hdmi-2m-gold-full-hd-d-sub-i5699268509.html świeżo zamówiony.

@edit podłączałem też zwykłym kablem HDMI który na 100 % działa i brak sygnału.

laptopa podłączyłem też do telewizora LG i przy przełaczaniu źródła na hdmi ciągle brak sygnału.

Mój laptop w ogóle nie wykrywa podłaczenia.

Czyli powoli mamy winowajcę. Podłącz znowu do telewizora i przy nim szukaj przyczyny (dla pewności, że też kabel VGA nie jest wadliwy). Szukaj problemu w sterownikach. Nadal nie napisałeś, czy to laptop dostarczony z W10, czy aktualizowałeś. Co do samego kabla: kup DVI - HDMI. Ten monitor przecież ma złącze cyfrowe. 

Wgrywałem w10 sam i sterowniki też sam instalowałem z oficjalnej strony lenovo pod mój model. Fajnie kupić mogę ale jeśli już mam ten co mam to nie da rady?

Pewnie da radę, ale sygnał cyfrowy będzie w większości lepszy. Najpierw uruchom HDMI. Wpisz google "Lenovo y700 HDMI not working, ludzie piszą, że to najczęściej problem ze sterownikami; zawsze możesz uruchomić jakiś system z USB (liveUSB) i tam zobaczyć, czy HDMI działa. 

 

Kupię kabel HDMI na DVi tak jak mówiłeś. Do zamknięcia. Dziękuję za pomoc.

To nie rozwiązuje problemu, na wyjściu HDMI nie masz przecież obrazu.

Sytuacja wygląda nastepująco. Ekran po podłączeniu przejściówką z HDMI na dvi  przełącza się na saving mode.

Czwarty raz Ci nie napiszę - najpierw rozwiąż problem czemu laptop nie wyrzuca obrazu przez HDMI. Zrób to najlepiej “natywnie” - podłącz laptop do TV kablem HDMI i tam próbuj uzyskać obraz. Obstawiam na sterowniki, wyłączony port HDMI w laptopie (jak jest taka możliwość - sprawdź w BIOS) a w najgorszym razie uszkodzony laptop.