Monitor DELL p2212H VGA - podłaczenie do laptopa z HDMI

(d4mi4n) #1

Witam. Posiadam laptopa lenovo y700 z wejściem HDMI. Kupiłem monitor dell z wejściem VGA oraz kabel przejściowy z VGA na HDMI. Podłaczylem VGA do monitora oraz HDMI do laptopa i nic się nie dzieje. Czy monitor powinien działac?

(bachus) #2

Jeżeli przejściówka i laptop jest ok, to powinien. Ja bym jeszcze podał system operacyjny, czasem trzeba przełączyć na dodatkowe wyjście (np. w klawisz Windows + P).

(d4mi4n) #3

windows 10, czegokolwiek nie zrobię ekran nie dostaje sygnału :confused:

(bachus) #4

Monitor jest na 100% sprawny? Laptop jest na 100% sprawny? Może masz np. w telewizorze HDMI, żeby testowo podłączyć monitor? Masz trzymożliwości:

• uszkodzony monitor,
  • uszkodzony / źle skonfigurowany laptop,
  • uszkodzony kabel/przejściówka,

Masz nowe sterowniki? Google coś często w przypadku Lenovo wypluwa o problemie po aktualizacji do 8.1 albo W10 o sterownikach:
http://www.tomsguide.com/answers/id-2251155/recognize-laptop-connected-hdmi.html

(d4mi4n) #5

monitor działa, przejściówka też tylko w laptopie nie potrafie ustawić aby wykrywało ten monitor. Sprawdzałem też pod innym monitorem i też nie wykrywa.

(bachus) #6
  • jak sprawdzałeś przejściówkę,
  • czy jak pytałem podłączałeś monitor kablem HDMI do innego urządzenia (np. telewizora)?

(d4mi4n) #7

kabel http://allegro.pl/060-kabel-vga-hdmi-2m-gold-full-hd-d-sub-i5699268509.html świeżo zamówiony.

@edit podłączałem też zwykłym kablem HDMI który na 100 % działa i brak sygnału.

laptopa podłączyłem też do telewizora LG i przy przełaczaniu źródła na hdmi ciągle brak sygnału.

Mój laptop w ogóle nie wykrywa podłaczenia.

(bachus) #8

Czyli powoli mamy winowajcę. Podłącz znowu do telewizora i przy nim szukaj przyczyny (dla pewności, że też kabel VGA nie jest wadliwy). Szukaj problemu w sterownikach. Nadal nie napisałeś, czy to laptop dostarczony z W10, czy aktualizowałeś. Co do samego kabla: kup DVI - HDMI. Ten monitor przecież ma złącze cyfrowe. 

(d4mi4n) #9

Wgrywałem w10 sam i sterowniki też sam instalowałem z oficjalnej strony lenovo pod mój model. Fajnie kupić mogę ale jeśli już mam ten co mam to nie da rady?

(bachus) #10

Pewnie da radę, ale sygnał cyfrowy będzie w większości lepszy. Najpierw uruchom HDMI. Wpisz google "Lenovo y700 HDMI not working, ludzie piszą, że to najczęściej problem ze sterownikami; zawsze możesz uruchomić jakiś system z USB (liveUSB) i tam zobaczyć, czy HDMI działa. 

(d4mi4n) #11

Kupię kabel HDMI na DVi tak jak mówiłeś. Do zamknięcia. Dziękuję za pomoc.

(bachus) #12

To nie rozwiązuje problemu, na wyjściu HDMI nie masz przecież obrazu.

(d4mi4n) #13

Sytuacja wygląda nastepująco. Ekran po podłączeniu przejściówką z HDMI na dvi  przełącza się na saving mode.

(bachus) #14

Czwarty raz Ci nie napiszę - najpierw rozwiąż problem czemu laptop nie wyrzuca obrazu przez HDMI. Zrób to najlepiej “natywnie” - podłącz laptop do TV kablem HDMI i tam próbuj uzyskać obraz. Obstawiam na sterowniki, wyłączony port HDMI w laptopie (jak jest taka możliwość - sprawdź w BIOS) a w najgorszym razie uszkodzony laptop.