Monitor dla gracza za 700/800 zł

Witam, w związku z tym że mój obecny monitor przestał pracować jak należy stwierdziłem, że czas na zakup nowego. Trochę poszperałem w sieci, znalazłem kilka, kilkanaście niedawno założonych wątków w tym temacie (jeden nawet na DP tutaj) i wybrałem kilka najczęściej polecanych monitorów. Każdy z nich jest w czymś lepszy a w czymś gorszy od innego. Dlatego też zwracam się do Was o pomoc w wyborze.

Generalnie komputer służy mi do gier (BF3, NFS MW, FIFA13) jak i do przeglądania internetu. Piszę o tym ponieważ pierwsze zasadnicze pytanie jaki mi się nasuwa to czy IPS będzie dobry dla mnie jako gracza…

Poniżej zamieszczam wybrane przez siebie modele i krótkie ich porównanie zrobione przeze mnie.

aaaa.jpg

Problem (jak dla mnie) polega na tym czy lepiej wybrać monitor w lepszym kontrastem czy też może z szybszym czasem reakcji matrycy. A może jednak kluczowy jest pobór mocy lub jasność…

Proszę o pomoc w wyborze.

PS.

Jeśli przeoczyłem jakiś fantastyczny monitor, który jest dla mnie stworzony to proszę o poddanie propozycji. Nie chciałbym jednak aby zalała mnie fala linków do innych modeli bo wtedy będę w punkcie wyjścia.

Nr 4 na twojej liście.

IIAMA E2473HDS - najlepszy moim zdaniem monitor w tej cenie.