Monitor dla grafika CRT czy LCD?

Witam. Przymierzam się do kupna zestawu komputerowego. Obecnie stoję przed dylematem wyboru monitora. Zajmuję się obróbka zdjęć, dtp, webmastering. Zależy mi na dość wiernym odwzorowaniu kolorów, szczególnie w przypadku gdy zdjęcie idzie do druku. Początkowo rozważałam zakup monitora LCD (samsung syncmaster albo coś w ten deseń), jednak wiadomo, nie są to monitory do grafiki. I moje pytanie: jaki monitor polecacie do grafiki? Mój budżet to 300-400 zł. Może dobrze zainwestować w jakiś LCD (tak na co dzień, do internetu), a dokupić jakiś CRT, który będzie podłączony gdy zajdzie taka potrzeba?? Nie ukrywam, że w codziennych zastosowaniach komp będzie mi służył do netu, a jak przyjdzie taka potrzeba to wtedy do grafiki. :slight_smile:

O CRT radzę zapomnieć - profesjonalne modele do grafiki nie są produkowane od ponad dekady. Używany idzie jeszcze znaleźć, ale najczęściej szwankuje właśnie odwzorowanie kolorów lub ostrość. Jeżeli się uprzesz, to radzę szukać minimum 21" na kineskopie sony trinitron: hp p1130, ibm p260 / p 275 itp, ale obowiązkowo odbierać osobiście i sprawdzać.

 

Nie kupisz “graficznego” monitora w tym budżecie. Co najwyżej poprawny wyświetlacz ogólnego przeznaczenia.

http://forum.benchmark.pl/topic/26242-faq-co-i-jak-czyli-co-trzeba-wiedzie%C4%87-kupuj%C4%85c-monitor/

 

O jakim budżecie mówimy ?