Monitor do 1000zł z inną matrycą niż TN

(system) #1

Założyłem drugi temat, bo każdy mi podawał same TN i nie to oco prosiłem.

Więc tak. Pragnę zakupić monitor 22" z inną matrycą niż TN. Cena to 1000zł.

No może 1100.:slight_smile: Panorama tylko! !!

PS: Podobno TN III nie odbiega zbytnio jakością od innych matryc np. MVA.

(Technik Elektro) #2

http://allegro.pl/item261086875_lcd_ben ... sklep.html

(Czarnuleczka174) #3

http://allegro.pl/item263372377_monitor ... _wide.html

(system) #4

TFT to chyab inaczej TN. :stuck_out_tongue:

(Technik Elektro) #5

wystarczy spojrzeć na ilość cali i cenę :slight_smile: by się domyśleć że to TN do 1 kafla to tylgo Benq MVA.

(Maryś) #6

technik_elektro Ten Benq, który podałeś to nie panorama.

...Reyes... Nie chcę wywoływać dyskusji ale dlaczego nie TN ?

Zajmujesz się grafiką ?

Moim skromnym zdaniem :

1. Panorama 20-22" na matrycy xVA to wydatek 1400-2000 PLN,

np. Belinea 102035, Samsung 215TW

1. Panorama 22" na matrycy TN ok. 1300 PLN,

np. HP2207

Zobacz te monitory osobiście.

(Błażej) #7

W grach między MVA a TN jest różnica którą można zauważyć. Szczególnie chodzi o kolory

Dużo testów na googlach

(Maryś) #8

Zgadzam się, ale monitor panoramiczny na matrycy xVA 22"

to nie jest wydatek 1000 PLN.

Coś za coś.

(system) #9

http://allegro.pl/item262903481_samsung ... raty_.html

Zostaje mi kupno tego cacka. :PP

Pewnie i tak będzie lepiej świecił od mojego monitora CRT 15' CTX 1451. :slight_smile:

(Mariosti*) #10

W testach ludzie CHCĄ aby były widocznie lepsze.... wystarczy wejśc do sklepu i się przekonać jak jest naprawde, to nie jest temat na forum, chcesz dobry monitor idź do mm i pooglądaj... Co do tych fp93 to bardzo konkretny % użytkowników w internecie na nie narzeka podczas gdy o np lg 1953 takich opinni nie spotyka się wcale... Nie przecze że w założeniu mva miała być lepsza, miała być następcą.... ale tak naprawde nie oferuje nawet jednoznacznie widocznego skoku jakości obrazu nie mówiąc o sensie dokładania.... z kolei ten fp93 jak już wspomniałem jest konkurencyjny pod względem ceny ale nie jakości wykonania.... Jak to mówią każdy kij ma dwa końce...

(system) #11

po pierwsze 22'' to tylko TN, nie ma *VA o takiej przekątnej (chyba że coś mi umknęlo)

Jedyny nie TN w tej cenie to tylko ten BENQ to juz duzo ludzi go poleca..

Ale faktycznie za 1000 zł ograniczasz sie praktycznie tylko do jednego modelu...

reasumując chcesz *VA jak największy (20-21'') dołóż miniimum z 500 zł jeszcze a jak nie masz to lepiej kup porządny na matrycy TN

(Qci) #12

Eeee? Albo Ci się model LG pokićkał albo nie wiem co, ale akurat 1953 to totalne dno jeśli chodzi o monitory. Moja dziewczyna taki ma i wszystko jest ok dopóki siedzisz na wysokości ekranu, ale co zrobić jeśli chcesz usiąść na kanapie itepe aby obejrzeć film? Nie da się tego monitora pochylić w dół (jedynie do góry co jest kpiną :P) i wtedy prawie nic nie widać na ekranie dzięki słabym kątom widzenia.

Dla porównania ja mam BenQ FP93G (też na matrycy TN) i jestem z niego bardzo zadowolony. :slight_smile: Mógłbym się nawet na podłodze położyć i monitor można spokojnie pochylić w dół, a kąty widzenia tak czy siak są o niebo lepsze. Smużenia w grach nie dostrzegłem zbytnio (no chyba, że te efekty w NFS Carbon gdzie cały ekran się rozmywa :P).

Nigdy się w sumie nie przyglądałem na żywo różnicom w monitorach z matrycami TN i MVA/PVA (czy też S-IPS czy jakoś tak). Ale z tego co widziałem na necie to różnica jest znaczna. Wiadomo, że lepsza technologia. :slight_smile:

Podobnie zresztą ma się sprawa z telewizorami LCD i plazmami. Wszyscy zachwalają LCD, nawet sprzedawcy a jak zobaczyłem na własne oczy różnicę w obrazie to od razu zmieniłem zdanie.

Także najlepiej samemu sprawdzić i zdecydować na co się opłaca wydać kasę i czy nie lepiej trochę dołożyć.

(Plebida) #13

Nie za dużo tych wymagań?

Albo monitor będzie tani (<1000) albo będzie miał bardzo dobre odwzorowanie kolorów albo będzie duży i panoramiczny. Za kwotę <2500 możesz kupić co najwyżej model kompromisowy. Ja polecam Samsunga SyncMastera 226BW albo CW (trochę poprawione kolory) - za 1300(1400) zł masz 22'', widescreena, dobrą jasność i kolory.

Za to poniżej 2000 zł nie znajdziesz monitora o super realistycznym odwzorowaniu kolorów - chyba że jakąś zwykłą 17". Na przykład NEC MultiSync® LCD2070NX ma świetne kolory ale kosztuje 2 tysie ale nie jest widescreen ani 22".

(system) #14

rozumiem że trzeba dołożyć ale minimum za 2k zł będzie dobry monitor?

Belinea 102035W

http://www.acris.pl/produkt.jsp?pid=11677 (podaje ten sklep bo z łodzi, ja jestem z łodzi i mam blisko więc patrze przeważnie w ich oferte :]

ma bardzo dobre opinie. matryca P-MVA. nie warto go kupować w takim razie? 1515 zł i 20.1'' panorama.

(Plebida) #15

Z tego co widzę jest to dobry monitor - tym bardziej jeśli uparłeś się na LCD bez matrycy TN. W przedziale cenowym do 2000 LCD na matrycy TN to zdecydowana większość.

Tylko jedna rzecz co do matryc TN jeszcze gwoli wyjaśnienia:

kiedyś tzn. kilka lat temu matryce TN były synonimem taniości i kiepskiej jakości, stąd może twoje uprzedzenie. Ale dziś technika bardzo poszła do przodu i matryce TN oferują całkiem dobry obraz, za przyzwoitą cenę.

Tu znalazłem test do Twojego monitora -wypadł całkiem nieźle:

http://www.egielda.com.pl/?str=art&id=3042

(system) #16

właśnie ja sie nie uparłem na "nie TN" :]

ale wszyscy radzą inwestować w nowe typy matryc to już sie sam powoli przekonałem.

rozważałem jeszcze Samsunga 226BW na TN ale kosztuje w lodzi w sklepie gdzie ja kupuje 1170 zł

za nieco ponad 300 zł więcej mam tą beline'e na p-mva o takiej samej rozdzielczości nominalnej tylko mniejszej przekątnej (samsung 22'' belinea 20.1'')

tak sobie mysle ze jesli miałbym kupować na TN to nie bede wydawał np 1300 zł na monitor z matrycą TN bo doloze troche i mam juz *VA.

jesli już całkowicie chcialbym obciąć koszty to kupilbym jakiegoś średniaka 19'' na TN za 800zł

jedyne co mi "przeszkadza" w tej belinei to niepotrzebne głosniki hub USB. bez tego byłoby ze 100 zł taniej może a i tak to jest zbędne.

zastanawia mnie jeszcze jedno:

belinea 102030w kosztuje cos ok 1050 zł a belinea 102035w 1500zł

różnica między nimi to tylko złącze DVI którego ten peirwszy model nie ma... ale różnica w cenie aż 450 zł....

a tak w ogóle to nie jest jeszcze mój monitor jak napisałeś :]

rozważam w dalszym ciągu co kupić

(system) #17

Kurcze naprawde mam dylemat.

Kupiłbym 226BW samsunga bo kasy nie mam za dużo jak mówicie.

Regulacja kolorków w kompie może by pomogło.

Kolega ma monitor 19' TN i mówi że obraz bardzo fajnie wyświetla.

Ahh ten mam nadzieje stereotyp o TN nie jest prawdziwy. W końcu już wyszło TN III. :lol:

(system) #18

ja mam taki dylemat od ponad miesiąca.

TN III to jednak i tak TN - kąty zawsze będą słabe na TN

a jak jesteś wybredny i masz oko grafika to do kolorów tak samo zawsze się doczepisz na niekorzyść TN oczywiście.

(system) #19

Jeden facet kupił jakiś LG TN monitor i kąty były dobre. :slight_smile:

Żebyś widział kolorki na CRT 15'. W niektórych grach jak jest ciemno to jest czarno a u innych miodzik chodź mają CRT 17'. :wink: