Monitor do 500 zł - do grania i grafiki

(Rosemary Kid) #1

Szukam monitora najlepiej 24 cale który mógłby służyć zarówno do obróbki zdjęć jak i do okazjonalnego grania. Wiem że to trudno pogodzić ale muszę iść na pewien kompromis. Najlepiej żeby miał matrycę IPS, był dość jasny i miał taki korektor-equalizer obrazu (w sensie że mam ustawienia jasności, kolorów itp. i mogę się przełączać między różnymi ustawionymi presetami). Monitor ma być nowy.

Dziękuję za wszelkie rady :slight_smile:

(panicagaming) #2

W tej cenie nie bardzo dajesz wybór :wink:

(chomik325) #3

Za 500 zł na pewno nie ma żadnego monitora do grafiki. :slight_smile: Będzie na matrycy IPS, ale pokrycie jakiejkolwiek palety barw nie będzie zbyt zadowalające dla profesjonalnego grafika.

Jakbyś był w stanie dorzucić jeszcze stówkę, to gorąco polecam ten monitor. Mam go osobiście, i zamieniłbym go tylko na większy/o wyższej rozdzielczości. :slight_smile: W pracy mam dwa Delle 24" 1080p, też na IPSie, kosztowały jakoś około 800-900 zł/szt, i nie widzę różnicy.

A tu jednak mamy te 15 Hz więcej niż standardowo + dla mine bezcenny Freesync. :wink:

(Rosemary Kid) #4

Teraz siedze na jakimś 15’ Belinea który ma kilkanaście lat i rozdzielczość 1024x768. Cokolwiek będzie dla mnie bardzo dużym przeskokiem jakościowym :wink: Myślę że 100 mogę dołożyć albo poszukać go taniej, bo z doświadczenia wiem że takie sklepy podbijają cenę.

@panicgaming dzięki za propozycję, też rozważę.

(chomik325) #5

X-Kom ma dobre ceny jeżeli chodzi ogólnie o sklepy. :wink: Może gdzieś i znajdziesz te 10-20 zł różnicy, jednak zdecydowanie wolę dopłacić do renomowanego sklepu z pewną historią. :slight_smile: A Allegro…cóż, tam zawsze kupuje się kota w worku. :joy:

(smbody) #6

Tak, te najdroższe.

(chomik325) #7

Ok, czekam na linki do sklepów gdzie wyraźnie ten monitor jest tańszy. :wink: X-Kom akurat w wielu miejscach ma lokalne sklepy = dowóz za darmo. Także do niemal wszystkich internetowych sklepików doliczmy te 20 zł wysyłki.

(smbody) #8

Okej.