Monitor do 500 zł - do grania i grafiki

Szukam monitora najlepiej 24 cale który mógłby służyć zarówno do obróbki zdjęć jak i do okazjonalnego grania. Wiem że to trudno pogodzić ale muszę iść na pewien kompromis. Najlepiej żeby miał matrycę IPS, był dość jasny i miał taki korektor-equalizer obrazu (w sensie że mam ustawienia jasności, kolorów itp. i mogę się przełączać między różnymi ustawionymi presetami). Monitor ma być nowy.

Dziękuję za wszelkie rady :slight_smile:

W tej cenie nie bardzo dajesz wybór :wink:

Za 500 zł na pewno nie ma żadnego monitora do grafiki. :slight_smile: Będzie na matrycy IPS, ale pokrycie jakiejkolwiek palety barw nie będzie zbyt zadowalające dla profesjonalnego grafika.

Jakbyś był w stanie dorzucić jeszcze stówkę, to gorąco polecam ten monitor. Mam go osobiście, i zamieniłbym go tylko na większy/o wyższej rozdzielczości. :slight_smile: W pracy mam dwa Delle 24" 1080p, też na IPSie, kosztowały jakoś około 800-900 zł/szt, i nie widzę różnicy.


A tu jednak mamy te 15 Hz więcej niż standardowo + dla mine bezcenny Freesync. :wink:

Teraz siedze na jakimś 15’ Belinea który ma kilkanaście lat i rozdzielczość 1024x768. Cokolwiek będzie dla mnie bardzo dużym przeskokiem jakościowym :wink: Myślę że 100 mogę dołożyć albo poszukać go taniej, bo z doświadczenia wiem że takie sklepy podbijają cenę.

@panicgaming dzięki za propozycję, też rozważę.

X-Kom ma dobre ceny jeżeli chodzi ogólnie o sklepy. :wink: Może gdzieś i znajdziesz te 10-20 zł różnicy, jednak zdecydowanie wolę dopłacić do renomowanego sklepu z pewną historią. :slight_smile: A Allegro…cóż, tam zawsze kupuje się kota w worku. :joy:

1 polubienie

Tak, te najdroższe.

Ok, czekam na linki do sklepów gdzie wyraźnie ten monitor jest tańszy. :wink: X-Kom akurat w wielu miejscach ma lokalne sklepy = dowóz za darmo. Także do niemal wszystkich internetowych sklepików doliczmy te 20 zł wysyłki.

Okej.

Powyższy LG będzie dobrym wyborem, jeżeli koniecznie zależy Ci na tym, aby mieć te 75 Hz. Jeśli jednak na pierwszym miejscu stawiasz na kolory i chcesz coś jednak dla grafika, to lepszym wyborem w tej cenie będzie Dell SE2416H .

Moim zdaniem bardzo fajnym pomysłem będzie Lenovo L24I-10 https://www.sferis.pl/monitor-lenovo-238-l24i-10-65d6kac3eu-ips-pls-fullhd-1920x1080-63hz-p571237. Bardzo ładne kolory, ładny design monitora (ale wiadomo to rzecz gustu), plusem jest możliwość regulacji kąta pochylenia.

Jeszcze te dwa są fajne Acer Nitro VG240YBMIIX

AOC 24V2Q

Ekran IPS
75hz

Ten AOC to super opcja https://www.x-kom.pl/p/429646-monitor-led-22-239-aoc-24v2q-czarny.html