Monitor do 900 zł

Gram głównie w sandboxy z perspektywą trzeciej osoby. Parę lat grałem na monitorze Samsunga 920NW. Teraz chce kupując monitor odczuć jakąś ogromną różnicę. Więc myślę o minimum 27 calach. Myślałem też o odświeżaniu 144 ale nie wiem czy jest mi to potrzebne do takich gier. Mam kartę NVIDIA ale myślę że freesync i tak mi nie byłby potrzebny.

FreeSync się przyda, 144 Hz odświeżania - do sandboxów niepotrzebne.
Co do rozmiaru, to dość duży przeskok na 27". Tutaj trzeba zaznaczyć że przy takim rozmiarze rozdzielczość FullHD może okazać się za niska, taka optymalna to 2560x1440. A w takiej sytuacji wybór mocno ograniczany jest przez Twój budżet. Warto byłoby tutaj również zainwestować w matrycę IPS zamiast tańszej TN-ki, dla lepszych kolorów i kątów widzenia.
Za 950 zł, a więc lekko ponad budżet możesz kupić AOC 27" Q27P1, z rozdzielczością WQHD, odświeżaniem 60 Hz i matrycą IPS.
Jeśli FullHD Ci wystarczy to tutaj wybór ograniczyłbym do LG 27" 27MP59G, z free syncem, flicker free oraz filtrem światła niebieskiego. Jeśli zdecydujesz się na mniejszy to jego odpowiednik 24 calowy LG 24MP59G-P.

Jak kolega ma kartę nvidii to mu się freesync nie przyda niestety.
A jaką masz kartę graficzną? Jak ci wystarczy 75hz to bym brał tego Acera jednak. IPS i bardzo dobry czas reakcji:

Dzięki. Właśnie tego Acera już kupiłem.