Monitor do codziennej pracy i nauki +/- 1000 zł

Cześć,
powoli przygotowuje się do kupna nowego monitora.
Dlatego piszę tutaj o sugestie czy opinie nt. danych monitorów.
Poniżej przedstawię wymagania i cele, do których będzie służył sprzęt.

Monitor będę użytkował do codziennej pracy i nauki - linie kodu, teksty, zdjęcia notatek itd. Dużo czasu będę spędzał na klepaniu kodu mając dzielony ekran na osobne pliki/okna - więc 21:9 wchodzą w grę. Przy monitorze będę spędzał kilka godzin dziennie. Zastosowanie do gier będzie marginalne i w ogóle nie chcę się nim kierować - także dodatkowe Hz są zbędne.
Na monitor będę się patrzeć raczej prostopadle, więc bardzo szerokie kąty nie są czymś obowiązkowym.
Obraz będzie puszczany z laptopa za pomocą HDMI lub DisplayPort. Będzie pracować głównie pod HD 630 (i7700HQ), a czasem pod GTX1050 (raczej w 95% wyłączona i tylko zintegrowana generuje obraz).
Warunki oświetleniowe typowo pokojowe ze źródłem światłą na suficie i dużym oknem w odległości ~2 metrów z boku.

Celuję w monitor rozmiaru 27+ cala - tak jak wspomniałem wyżej może być 21:9 panoramiczny.
Co do matrycy nie mam preferencji czy to będzie TN, VA czy IPS - ważne, żeby praca z liniami kodu i tekstem była komfortowa. Ale nie chce błyszczącej, w której będą się promienie odbijać czy sztuczne źródła światła.

** Monitor musi mieć możliwość montażu na zewnętrzny stojak/uchwyt - ściana/ramię.

Pobór mocy czy klasa energetyczna jest nieistotną informacją, ponieważ monitor będzie użytkowany w miejscu, gdzie nie rozliczam się jednostkowo za prąd.

Budżet powiedzmy do 1000zł. Oczywiście jeśli przy tych zastosowaniach można znaleźć coś sensownego taniej to czemu nie.

Chciałbym prosić o sugestie.

A może to :

Poczekałbym na dobrą promocję na LG34UM69G (za 1100 idzie go wyrwać)

  • matowa matryca IPS (dobre kolory)
  • wygodna praca (LG ma fajną API do dzielenia ekranu)
  • VESA 100x100 mm

Alternatywnie jest też wersja 29"

Ten LG to jest super opcja. Alternatywnie ten model: