Monitor do domu do 1000 zł ( iiyama ProLite XB2783HSU-B1DP vs Samsung 27'' SE370D )

(itisz) #1

Witam poszukuję monitora do przesiadki ze starego i wysłużonego LG 22’’ na coś 27’’ 1080p 60Hz max. 5ms (wiem dla niektórych to zgroza taka rozdzielczość przy tej rozdzielczości, ale lubię siedzieć daleko od monitora) oraz wejście display port(dvi juz chyba nigdzie nie dają, a nie chce podpinać na hdmi, bo kilkakrotnie zdarzały mi się już na nim problemy z proporcją ekranu). Monitor będzie używany do standardowych zastosowań czyli multimedia i giery oraz czasami do pracy w AutoC’adzie. Dodatkowo biurko mam usytuowane tak, że często w ciągu dnia pada na niego światło. Mam kartę gtx 970 więc freesync i tak mi jest obojętny.

W multi gram od czasu do czasu więc odpuściłem sobie monitory TN z 1ms i obecnie waham się pomiędzy iiyama ProLite XB2783HSU-B1DP, a Samsung 27’’ SE370D. IIyama zainteresowałem się ze względu na dobre opinie na stronach sklepowych, a samsungiem jestem zainteresowany, bo mam aktualnie pożyczoną pochodną jego wersje droższą z tunerem tv i sumie sprawuje się bez zarzutów. Na który w mojej sytuacji lepiej się zdecydować ??

(Saphrii) #2

Od Iiyamy jak najdalej - takie moje zdanie. Mocno zainteresuj się tym LG - około 1000zł - rewelacyjny obraz, używamy do CADa i programów graficznych.

http://www.lg.com/ae/monitors/lg-27MP77HM

(Drobok) #3

Jakiś argument, czy nie bo nie ? Mój mniejszy iiyama już nawet prawie glebę zaliczył (złapałem go za róg w kilkanaście cm od podłoża) i jakoś śmiga fajnie. Może jako grafik nie pracuję, ale smużenia nie ma co do kolorów też żadnych zarzutów brak, oczu nie męczy tak jak niektóre inne monitory. Najlepiej by było jakbyś się wybrał do sklepu i sam po zabawie ustawieniami zdecydował, bo jak by nie patrzeć to wybór bardziej subiektywny, szczególnie przy tych tańszych nie profesjonalnych modelach.