Monitor do filmów

Monitor

WITAM Mam pewien problem, nie mam pojęcia j a k i wybrać monitor do oglądania tylko i wyłocznie filmów w najwyższej jakości i rozdzielczości, wielkość przynajmniej 22cale. Przeszukałem mnóstwo stron, zajęło mi to dużo czasu i wytypowałem takie 3pozycje :

1.LG 23" LED IPS235P-BN IPS

Ze względu na ten czas reakcji 1ms

Kontrast (x:1): 5000000 i

Jasność (cd/m2): 250

2.3D LED ACER GR235Hbmii 23

Ze względu na Kontrast (x:1): 100000000

Jasność (cd/m2): 250

Czas reakcji (ms): 2

3.ASUS VG236H 3D LED HDMI 23’ FULLHD FV

Ze względu na Jasność (cd/m2): 400

Kontrast (x:1): 100000

Czas reakcji (ms): 2

Czy któryś z tych monitorów jest godny uwagi?

Czym mam sie sugerować przy ich wyborze Jasnością? Czasem reakcji? Czy Kontrastem? I jeszcze jedno pytanie, chodzi mi wyłącznie o filmy, lepszy będzie panoramiczny?

W przypadku monitora do filmów to się nie kieruj ani kontrastem (i tak te cudowne kosmiczne liczby to jest kontrast dynamiczny - guzik warta liczba, ale ładnie się sprzedaje), ani czasem reakcji (od dawna jest taki że się po prostu nie liczy czy masz 1ms czy 5ms). Co się liczy? Jasność oraz kąty widzenia - w przypadku zwykłych monitorów komputerowych producenci często przymykają na to oko bo i tak się siedzi na wprost monitora - tu pewnie będziesz chciał z kanapy obejrzeć i może się okazać że klapa - obraz będzie przyciemniony albo w jakiś odcień wpadać.

No i oczywiście do filmów to tylko panorama.

W takim razie, może jednak coś tańszego, co myślicie o modelu:

1.IIYAMA ProLite E2473HDS

Dodane 06.08.2012 (Pn) 22:01

Dowiedziałem sie że do filmów lepsze sa ips i chce wybrać któryś z tych, ale nie mogę się zdecydować

Dell U2412M IPS DP USB - 3 Yr NBD!

LG 23" LED IPS235P-BN

Asus VS239Hr 23’’ LED IPS FHD GW FV