Monitor do gier 1-1.5k

Witam

Rzucę tutaj szablonem z innego forum aby było łatwiej 

 

1.Podaj budżet jakim dysponujesz.

Budżet, granica do końca wyznaczona nie jest. Najlepiej byłoby zmieścić się w 1000 zł, jednakże biorąc pod uwagę opcje rat myślę, że 1.5k to max. ALe prosiłbym o opcje zarówno w przedziale do 1k jak i 1.5k

2.Napisz do czego ma być ten komputer np.gry,rendering,filmy 3D,internet,praca itp. 

Gry - głównie RPG, Mmo: z naciskiem na WoW, w przyszłości Mass Effect: Andromeda, Spellforce 3 czy nowy Warhammer, grywam również w Overwatch. Duży nacisk kładę na jakość obrazu.

3. Jaką rozdzielczość posiada twój monitor? 

Obecny monitor LG Flatron W2261VP 21,5 cala rozdzielczość 1920x1080

4. Jakie podzespoły już posiadasz

Karta graficzna: 

EVGA GeForce ® GTX 960 4GB SuperSC GAMING ACX 2.0+

Płyta: MSI 970-C45 (wymiana po nowym roku)

Procek:

AMD Phenom II X4 955e 3.2MHz(wymiana po nowym roku)

 

5.Czy masz jakieś szczególne wymagania tzn. wielkość monitora

Rozmiar preferowałbym 27 cali aczkolwiek myślę, ze 24 też będą ok, odległość od monitora wynosi obecnie 90cm ale nie będzie problemem zwiększyć te odległość to lekko ponad 100cm

6. Kiedy planujesz zakup sprzętu? 

Max do świąt Bożego Narodzenia

 

Troszkę przeglądałem różne fora, sklepy i mam mętlik w głowie co będzie dla mnie najlepsze?

Jaka matryca czy skupić się na IPS czy może VA, a może AMVA+ od iiyama? Jak pisałem bardzo zależy mi na jakości obrazu aczkolwiek to, że grywam w Overwatch może komplikować sytuacje bo czas reakcji powinien być znośny.

 

Byłoby przyjemnie gdyby monitor miał systemy chroniące oczy, czytałem o Flicker Free itp.

Czy warto rozważać Gsync - tzn. czy tutaj zachodzi sytuacja coś kosztem czegoś, jeśli jest gsync to wyklucza flickerfree czy większa cena etc.

 

Po krótkiej rozmowie na innym forum jestem nastawiony na Iiyame z Amva+, jednakże chcę zebrać opinię różnych użytkowników :slight_smile:

Może BenQ XL2430T ? Mam go od kilku miesięcy i nie narzekam :wink: 27 cali uważam za nieco za duże a 24 sprawdza się idealnie w grach. Odświeżanie 144 Hz, do tego dobre odwzorowania kolorów i jakość :slight_smile:

 

Wygląda przyzwoicie, wykracza poza budżet no i to TN ale na pewno go sobie obejrzę i w miarę możliwości przetestuję :slight_smile:

Jakaś alternatywa aby poszerzyć wybór? :slight_smile:

może iiyama, według mnie elegancki monitor http://www.sferis.pl/p/440223-monitor-dla-graczy-iiyama-24quot-gb2488hsu-b2-red-eagle.html

Też z matrycą TN ale na załączonym filmie wygląda to bardzo przyzwoicie dlatego na pewno obejrzę go tak jak w/w Benq.

A jak to jest z Freesync, jest on od AMD czyli mój Geforce w ogóle się z nim nie zintegruje i jest to zbędny element dla mnie?

 

Prosiłbym o jeszcze jakąś propozycję tym razem z amva+ lub IPS :) 

 

I bardzo dziękuje za zaangażowanie!