Monitor do gier/multimediów [~1000-1500zł]

Witam.

 

Mam zamiar w niedalekiej przyszłości kupić drugi monitor. Aktualnie posiadam 24" Samsung SyncMaster 2443BW o rozdziałce 2048x1152, dobrze się na niej ogląda multimedia. Jest on dość starej daty - mam go ponad 6 lat, dlatego szukam nowego głównego monitora, tak by mieć dwa  smile.png

Moja specyfikacja - http://scr.hu/2z9m/gjidd

 

Drugi będzie mi służył głównie do gier (CS:GO/LoL i wszystkie nowości np. ostatnimi czasy Wiedźmin 3 i GTA V), a później przeglądania internetu i multimediów - często w nocy, więc najlepiej matowe pokrycie panelu, bądź Light-AG.

 

Zależy mi przede wszystkim na 120/144Hz - (co prawda w takim W3 nigdy tyle fps’ow bym nie osiągnął, ale chodzi tu bardziej o cs’a/lol’a), szybkości reakcji, rozdzielczości FullHD, proporcjach 16:9 i fajnych kolorach, bo nie będzie to monitor “stricte” do cs’a (nie chcę Hz i szybkości reakcji nad jakością kolorów). Odpowiednio było by także, aby oczy nie męczyły się za dużo. Choć z tym sobie poradzę programem f.lux, bo potrafię siedzieć dość długo na PC i odkąd używam tego programiku to rzadko odczuwam zmęczenie.

Co do typu panelu to nie jestem zdecydowany, ale raczej TN, bo IPS’y i AHVA’y ciężko znaleźć za tą cenę z większym odświeżaniem.

Cale 23 lub 24 spokojnie wystarczą, choć w sumie nie miałem do czynienia nigdy z 27’’. Przejdę się jutro do jakiegoś sklepu i zobaczę, ale zdaję mi się, że takie cale to o wiele za dużo do gier - dobrze myślę?

Podświetlanie najmniej męczące oczy, czytałem o tym, ale nadal nie ogarniam za bardzo. W-LED z sterowaniem DC dobrze się spiszę? Zazwyczaj w modelach o których czytałem jest 350cd/m2, da się to zmniejszyć? 

 

Chyba wszystkie moje wymagania zostały napisane  tongue.png

  • BenQ XL2411Z (144Hz / TN / FHD / 1msGTG / 24’’ / 12mln:1 / FF / MBR / LBL / D-Sub / DVI / HDMI)

  • Benq XL2430T (144 Hz /TN /  Flicker-free / TN / FHD / 1ms / 24’’)

  • Eizo FS2434 (ten chyba ma 60Hz, nigdzie nie mogę znaleźć info / 24’’ / IPS / FHD / 5ms /LED / 5tys:1 / DVI-D / HDMI)

  • iiyama GB2773HS (144Hz / TN / FHD / 1ms / 27’’ / LED / 1000:1 / D-Sub / DVI-D / HDMI)

  • LG 24GM77 (144Hz / TN / FHD / 1ms / 24’’ / LED / 5 000 000:1  biggrin1.gif

 

I to by było na tyle. Czekam na pomoc w wyborze. Opinie na temat ww. modeli również mile widziane jak i inne propozycje - z chęcią poczytam. Przepraszam za tyle tekstu, ale jak coś kupuję to zawsze staram się dobrze wybrać.

Z góry dzięki za wszystkie odpowiedzi  smile.png

 

A czym się rożni XL2411Z od XL2430T? Tutaj http://pcpartpicker.com/parts/compare/benq-monitor-xl2411z%2Cbenq-monitor-xl2430t/jest różnica tylko w złączach.

Jak myślicie warto dopłacać do XL2430T i czym jeszcze różnią się te dwa monitory?