Monitor do gier

Witam. Chciałbym prosić o poradę w sprawie znalezienia dobrego monitora dla graczy (szczególnie do gier FPS).

Z tego co czytałem wynikało że jedną z ważniejszych cech powinien być niski input lag, jednakże nie potrafiłem znaleźć nigdzie takich specyfikacji technicznych w sklepach.

Miałbym również nadzieję by monitor posiadał Łącze USB i kosztował w okolicach 800 zł (max 1000 zł). Osobiście zastanawiam się nad kupnem monitora LG 23MA73, chciałbym jednakże wpierw spytać się czy to dobry wybór lub też czy są inne, lepsze monitory spełniające podane wymagania?

Początkowo monitor ten musiałby zostać jeszcze podłączony do mojego już dość starego PC, gdyż niestety mój obecny monitor jest już zbyt popsuty by doczekać całkowitej wymiany PC zaplanowanej na za 2 miesiące, dlatego też mój nowy monitor powinien posiadać również zwykłe gniazdo d-sub (z tego co widziałem jest ono dość standardowe, ale wolałem wspomnieć o tym na wszelki wypadek)

Ile cali Cię interesuje?

Maksymalna ilość która by zmieściła się w podanej cenie, czyli prawdopodobnie 23 - 24

Ten wybrany przez Ciebie jest nawet spoko. Z tego co mi się wydaje teraz monitory problemów z input lagiem raczej nie mają. Najlepiej też wybierać pod tym względem monitor z jak najszybszym czasem reakcji i wysoką częstotliwością odświeżania (patrz w opisach czas w ms i odświeżanie podawane w Hz).